Bramy w nowych kolorach

2008-10-29 11:32
Bramy w nowych kolorach
Autor: brak danych

Paleta kolorystyczna bram w okleinach drewnopodobnych Decograin (złoty dąb i mahoń) została wzbogacona o nowe wzory - w okleinie koloru Ciemny Dąb oraz Mahoń  Rosewood. Ten pierwszy nadaje powierzchniom klasyczny wygląd, łatwo można go dopasować do naturalnych, dębowych drzwi wejściowych lub kolorystyki okien. Okleina imitująca mahoń nawiązuje zaś do egzotycznego drewna o ciekawym układzie słojów.

 


Segmentowe bramy garażowe LPU 40 w okleinach typu DECOGRAIN - to stalowe bramy ocynkowane ogniowo, pokryte na zewnątrz okleiną foliową z tworzywa sztucznego, imitującą wygląd i strukturę drewna. Okleina odporna jest na działanie promieni UV. Brama ocieplona jest płytą grubości 42 mm na całej powierzchni. Wyróżnia się dobrą izolacją termiczną i akustyczną (dla płyty bramy współczynnik przenikania ciepła U wynosi 0,80 W/(m2K), a dla zamontowanej bramy 1,30 W/(m2K); izolacja akustyczna dla bram LPU wynosi 21 dB). Bramy garażowe wyposażone są w specjalny mechanizm sprężyn i prowadnic, dzięki któremu poruszają się lekko i cicho.

Do bram garażowych polecane są napędy ProMatic. Zapewniają szybsze - w porównaniu z napędami starszego typu - otwieranie (maksymalna prędkość otwierania wynosi 14 cm/s). To w przypadku bram segmentowych szczególna zaleta, gdyż takie bramy wyposażone w zwykły napęd otwierają się wolniej niż bramy uchylne. Dzięki napędowi brama ma większą odporność na włamanie. Automatyczne ryglowanie bramy po jej zamknięciu uniemożliwia jej podważenie i wyłamanie. Napęd wyposażony jest w "inteligentny" układ automatycznego odłączania, który zatrzymuje bramę natychmiast po napotkaniu na niespodziewaną przeszkodę. Bezpośrednio po zatrzymaniu brama lekko unosi się, uwalniając osobę czy przedmiot. Urządzenie zaopatrzone jest w silnik przekładniowy na prąd stały 24 V. Szyna napędu - to samonośna szyna stalowa z poliamidowo-poliestrowym pasem zębatym i wózkami prowadzącymi z tworzywa sztucznego wyposażona w automatyczny naciąg pasa transmisyjnego.
Napęd może być stosowany do bram o maksymalnej szerokości 5500 mm. Obsługiwać może do 20 cykli bramy (otwórz/zamknij) na dzień lub do 10 stanowisk parkingowych.

Włączanie i wyłączanie oświetlenia garażu oraz otwieranie i zamykanie bramy (a także bramy wjazdowej na posesję) umożliwia nadajnik z czterema przyciskami. Elektroniczny, mikroprocesorowy układ sterujący zapewnia automatyczne zapamiętywanie ustawień układu rozłączającego i położeń krańcowych, a także łagodny rozruch i zatrzymanie. Możliwe jest także uruchomienie funkcji automatycznego zamykania z możliwością regulacji oraz sterowanie na impuls.

Producentem jest firma Hörmann.

Bramy w nowych kolorach
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej