Bramy rolowane z ciepłochronnych profili Decotherm

2009-02-14 10:23
Brama rolowana firmy Hörmann
Autor: HORMANN Brama rolowana firmy Hörmann z ciepłochronnymi profilami Decotherm w wersji aluminiowej

Bramy z nowych profili, wykonanych z aluminium oraz stali szlachetnej, wyposażono w technologiczne nowości zapewniające większą funkcjonalność i bezpieczeństwo eksploatacji.

Fotokomórka
Autor: HORMANN Prognozująca fotokomórka wyprzedzająca
Prifile Decotherm Full hard
Autor: HORMANN Profile Decotherm ze stali "full hard"

Firma Hörmann oferuje wytrzymałe bramy z profili Decotherm, które pomagają uniknąć strat ciepła.
Bramy rolowane z profili Decotherm, oprócz szczególnie wytrzymałej wersji „S” ze specjalnej stali „full hard”, są dostępne również w dwóch nowych wariantach:
z profilami Decotherm A i Decotherm E.

  • Aluminiowe profile Decotherm A są bardzo lekkie, dlatego zbudowana z nich brama porusza się ciszej. Dzięki mniejszemu ciężarowi segmentów zmniejsza się między nimi tarcie i w rezultacie dłużej zachowują one ładny wygląd. Lekkie profile do bram o maks. wymiarach 4/4 m mogą być malowane lub niemalowane.
  • Profile Decotherm E ze stali szlachetnej charakteryzuje duża odporność na korozję. Dobrze sprawdzają się w środowiskach, w których dochodzi do kontaktu z kwasami lub ługami. Powlekane lakierem ochronym długo zachowują atrakcyjny wygląd.

Doskonała geometria i komfort użytkowania.

Konstrukcja oraz struktura profili Decotherm sprawiają, że użytkowanie zbudowanych z nich bram rolowanych jest wyjątkowo komfortowe. Wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie profili są zaokrąglone co zapewnia płynniejsze wciąganie segmentów na wał nawijający. Segmenty szczelnie do siebie przylegają, co eliminuje tarcie między nimi oraz pozwala zmniejszyć średnicę zwiniętej bramy. Stwarza to szersze możliwości stosowania bram rolowanych - zamontowanie bramy nie wymaga już bowiem tyle miejsca w nadprożu między sufitem a górną krawędzią bramy. Kształt profili Decotherm oraz wypełnienie ich drobnoporowatą utwardzoną pianką poliuretanową zapewnia wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej.

Fotokomórka wyprzedza przeszkodę.

Bezpieczeństwo użytkowania bram rolowanych zwiększa specjalnie opracowana przez firmę Hörmann fotokomórka wyprzedzająca VLR. Umożliwia ona ochronę personelu i zapobiega powstawaniu szkód materialnych. Umieszczony pod profilem podłogowym i poruszający się razem z bramą czujnik optyczny wykrywa przeszkodę i automatycznie zatrzymuje przed nią bramę, uniemożliwiając uderzenie. Również sama fotokomórka VLR jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, bo ukryto ją w prowadnicy wbudowanej w końcówkach profilu podłogowego. Gdy dotyka on podłogi podczas zamykania bramy, VLR automatycznie przyjmuje pozycję parkowania dzięki specjalnemu mechanizmowi.

Szybki napęd, sprawne rolowanie

Innowacją jest też szybki napęd nasadowy o prędkości 24 obrotów/minutę. Wybór tej opcji napędu, zamiast wyposażenia standardowego, pozwoli na szybsze otwieranie i zamykanie bramy (o 60%). Efektem będzie nie tylko przyspieszenie ruchu bramy, ale w konsekwencji także zmniejszenie strat ciepła. Napęd nasadowy może być wyposażony również w przydatny system rolowania ZAK. Urządzenie to przesuwa wał na konsolach i zawsze pionowo prowadzi pancerz w szynie. Po całkowitym zamknięciu bramy, wał nawijający znajduje się bezpośrednio nad szyną prowadzącą. Efektami takiego precyzyjnego prowadzenia jest szczelne zamknięcie bramy oraz mniejsze tarcie pancerza o prowadnicę. W rezultacie brama dłużej zachowuje atrakcyjny wygląd i ciszej pracuje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej