Brama w kolorze Dąb Piaskowy - brama garażowa

2010-06-21 14:59
Brama w kolorze Dąb Piaskowy - brama garażowa
Autor: Normstahl Nowy dekor Dąb Piaskowy dla bram TOP i EURO

Nowy dekor Dąb Piaskowy firmy Normstahl wchodzi w skład kolekcji ośmiu deseni, imitujących naturalny wygląd drewna. Piaskowe pokrycie uzupełnia paletę barw o ciepły, jasny odcień brązu, który będzie współtworzyć idealną aranżację ze stonowaną elewacją każdego domu.

Drewnopodobne poszycie bramy można harmonijnie zestawić z drewnianą stolarką okienną i drzwiową. Dekor będzie także uzupełnieniem modnych ostatnio domów zbudowanych z bali, tworząc wraz z nimi całość. Powierzchnia paneli bram garażowych serii TOP i EURO wykończona jest wysokogatunkową folią, odporną na odbarwienia powstające pod wpływem działania promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych oraz łatwą w utrzymania powierzchni w czystości. Wewnętrzna konstrukcja bram zapewnia najwyższą jakość. Producent w bramach wykorzystuje dwuścienne panele o grubości 40 mm, wykonane z blachy stalowej oraz izolowane bezfreonową pianką poliuretanową, wypełniającą przestrzeń między dwoma powłokami. Konstrukcja typu sandwich zapewnia niską przenikalność cieplną (współczynnik przenikania ciepła: 1,4–1,6 W/(m2k); zależny od wielkości bramy) oraz wysoką dźwiękoszczelność.
Przylegające, solidne i elastyczne uszczelki na nadprożu, ościeżnicach bocznych i posadzce zapewniają, szczelność bramy garażowej na całym jej obwodzie. Wpływa to także na bezpieczeństwo użytkowania. Panele i prowadnice są ukształtowane w sposób wykluczający możliwość powstania niebezpiecznych szpar, osłony zawiasów wykluczają możliwość zranienia przy otwieraniu i zamykaniu bramy. Dzięki łożyskowanym rolkom bieżnym i prowadzącym, bramy segmentowe boczne TOP i górne EURO cechują się lekkobieżnością i cichym trybem pracy. Ich przemyślana konstrukcja sprawia, że bramy segmentowe górne i boczne pasują do garaży z niewielką ilością miejsca z przodu lub stojących przy drodze. Użytkowanie bram nie odbywa się kosztem zmniejszenia wysokości ani szerokości światła otworu garażowego. Elastyczność modyfikacji konstrukcji i bogata oferta osprzętu powoduje, że bramy można stosować z powodzeniem przy wszelkiego rodzaju rozwiązaniach architektonicznych.
Drewnopodobny deseń Dąb Piaskowy to jeden z ośmiu dekorów należących do linii NATURE. Pełne naturalnego uroku poszycie perfekcyjnie komponuje się z architekturą domów klasycznych oraz rustykalnych. Pokrycie Dąb Piaskowy, tak jak inne kolory z kolekcji, dostępne są w modelach bram sekcyjnych górnych EURO i bocznych TOP, dla poszyć: LINE, STYLE, TREND, CLASSIC i FLAIR.

Minimalne wymiary bramy: wys./szer. 1800/1550 mm, maksymalne wymiary: szer./wys. 5000/2875 mm.

Bramy EURO i TOP w kolorze Dąb Piaskowy posiadają 10 – letnią gwarancję.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej