Brama uchylna ET 500 - brama do garażu o ograniczonej przestrzeni

2015-01-22 8:04
bramy uchylne
Autor: Hörmann Brama garażowa ET 500 pracuje cicho, bezpiecznie i praktycznie nie wymaga konserwcji

Brama uchylna ET 500 to rozwiązanie polecane do wszystkich garaży zbiorczych o ograniczonej przestrzeni. Uchylna brama garażowa charakteryzuje się niewielką głębokością zabudowy w części stropowej. Producentem jest Hörmann.

Bramę uchylnę ET 500 zaprojektowano specjalnie do garaży zbiorczych, które mają niewiele miejsca zarówno wewnątrz garażu, jak i przed bramą garażową od strony zewnętrznej. Chodzi tu o bramy garażowe przylegające do ulicy czy chodników z ruchem pieszym i rowerowym. Dzięki niewielkiej głębokości ościeżnicy, która wynosi maksymalnie 450 mm, montaż bramy w garażu nie wymaga dużo miejsca. Ponadto ten model bramy garażowej podczas otwierania wychyla się poza światło bramy jedynie na 40 mm, nie kolidując z ruchem odbywającym się przed bramą.

Bramę uchylną ET 500 wyposażono w trwały mechanizm przeciwwagi, który oszczędza napęd, dzięki czemu praktycznie nie wymaga konserwacji. Poddana bardzo wysokim testom trwałościowym konstrukcja bramy przewidziana została na minimum 250 000 cykli pracy.
Brama garażowa wyposażona jest w zabezpieczenia antywłamaniowe i antywyważeniowe - ryglowana jest w prowadnicy napędu zaraz po zamknięciu. Napęd ma funkcję łagodnego startu i zatrzymania, zapewniając cichą pracę bramy.

W garażach do 100 miejsc parkingowych brama ET 500 wyposażona jest w nowy napęd SupraMatic HT. Daje on pełne bezpieczeństwo eksploatacji - fotokomórka wbudowana w ościeżnicę eliminuje ryzyko wypadku (fotokomórka rozpoznaje przeszkodę, natychmiast się cofając).
Do garaży zbiorczych na ponad 100 miejsc parkingowych Hörmann oferuje bramę ET 500 wyposażoną w napęd ITO 400 FU, skonstruowany specjalnie do garaży o dużym natężeniu ruchu.

Wypełnienie bramy

Wypełnienie bramy garażowej może być wykonane z aluminiowej lub stalowej blachy perforowanej lub pełnej blachy aluminiowej. W ofercie są także nowoczesne aplikacje lub drewno.

brama garażowa
Autor: Hörmann Brama uchylna ET 500 to dobre rozwiązanie szczególnie w garażach zbiorczych, z których wyjazd wychodzi na ruchliwe chodniki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej