Wyścig z czasem na autostradzie A2

2012-05-22 14:08
Autostrada A2
Autor: GDDKiA Układanie ostatniej warstwy ścieralnej na autostradzie A2

W poniedziałek 21 maja po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla odcinka E (Pruszków - Konotopa) autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią. Na odcinku C trwa walka z czasem by miał przejezdność na EURO 2012. Byłoby to miłą niespodzianką, tymczasem gotowe są już objazdy tego 20-kilometrowego fragmentu autostrady A2.

Odcinek E (7-kilometrowy), przed czasem, wybudowało konsorcjum z Budimeksem jako liderem. Jest już pozwolenie na jego użytkowanie. Wykonawca przystąpił już do prac związanych z oznakowaniem. Dopuszczenie do ruchu ma nastąpić w ciągu najbliższych dni. Na pozostałych czterech odcinkach autostrady A2 między Warszawą i Łodzią, też się dzieje. Gotowy jest już odcinek D (buduje go Strabag), na którym skończono właśnie układać warstwę ścieralną SMA. Odcinek B (realizuje go Mostostal Warszawa) właściwie też już na finiszu, bo brakuje tam tylko 2% warstwy SMA. Na odcinku A (odpowiada za niego Eurovia) dobiega układanie środkowej warstwy wiążącej, warstwa ścieralna pokrywa 13% tego fragmentu drogi. Duże tempo prac zanotowano na „feralnym” odcinku C (tu walczy z czasem Boegl & Krysl). Warstwa podbudowy została już ułożona prawie w 94% (przez tydzień przyrosło ponad 12%), warstwa wiążąca pokrywa 87% drogi. Nie zaczęto jest układać warstwy ścieralnej.

Zobacz stadiony gotowe na EURO 2012
Stadion Narodowy
PGE Arena w Gdańsku
Stadion Miejski we Wrocławiu
Stadion Miejski w Poznaniu

Minister Sławomir Nowak nie chce potwierdzić newsa, jakoby autostrada A2 między Łodzią a Warszawą była jednak przejezdna na EURO 2012: „Chciałbym to potwierdzić, ale nie mogę, odpowiedzialność za słowa mi na to nie pozwala, obiecałem też mówić prawdę” - powiedział minister 21 maja w programie Tomasza Lisa. „Może odcinek C będzie gotowy, może będzie otwarty w trakcie, a może po EURO”. Przypomniał również, że autostrady budujemy na kolejne lata, a nie na trwające 3 tygodnie piłkarskie mistrzostwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej