Wydział Prawa i Administracji UŁ w kształcie paragrafu

2007-05-16 19:12
Wydział Prawa i Administracji
Autor: brak danych

Kampus Uniwersytetu Łódzkiego wzbogaci się o nowy budynek - gmach Wydziału Prawa i Administracji w kształcie paragrafu. Nietypowy projekt przygotował zespół architektów z biura AGG Architekci Grupa Grabowski Sp. z o.o., pod kierunkiem autora - architekta Jacka Grabowskiego, zaś głównym wykonawcą została firma Skanska S.A. oddział w Lesznie.

Intrygujący kształt paragrafu stanowiący symbol graficzny prawa stał się inspiracją autora i jest podstawą kompozycji powstającego obiektu. Pomysł uskrzydlił pracę architektów, wpisanie funkcji w paragraf okazało się "odkrywaniem" oczywistych rozwiązań. Powstał budynek o zaokrąglonej formie, składający się z trzech przenikających się owalnych brył.
W sześciokondygnacyjnym budynku centralną częścią będzie wieloprzestrzenny, przekryty szklanym dachem hall i wysokie na 25 metrów atrium, z wiszącymi mostkami, schodami, kładkami i wolnostojącymi - monumentalnymi "kominami" zawierającymi spiętrzone w kilku kondygnacjach zespoły sal wykładowych.

Na łącznej powierzchni 22 tys. mkw. zaprojektowano cztery wielofunkcyjne aule, bibliotekę wydziałową, sale wykładowe, pracownie komputerowe, kawiarnie, jak również, z myślą o studentach, salę sądową, w której odbywać się będą ćwiczenia praktyczne. Przy projektowaniu architekci uwzględnili również potrzeby osób niepełnosprawnych. Dwa zespoły wind przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, każdy poziom obiektu wyposażony w oddzielne kabiny sanitarne dla osób niepełnosprawnych, bezprogowe wejścia do budynku to wszystko ułatwić ma dostęp do całego obiektu.
Wartość podpisanego kontrakt na realizację Budynku Dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wynosi 112 mln zł. Termin umowny zakończenia prac przewidziano na koniec 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej