Wiecha na Stadionie Narodowym

2011-01-05 15:53
Wiecha na Stadionie Narodowym_4.jpg
Autor: brak danych

Przez ostatnie trzy tygodnie trwała na Stadionie Narodowym spektakularna "operacja big lift" -  naciąganie lin wraz z podniesieniem iglicy konstrukcji dachu.  Zakończyła się ona 4 stycznia. Było to okazją do zawieszenia wiechy na budowanym obiekcie. Tę uroczystość zaszczycił swoją obecnością m.in. premier Donald Tusk. I trzeba przyznać, że był zachwycony rozmachem budowy i wielkością stadionu.

W uroczystości udział wzięli także Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent Miasta st. Warszawy, Jacek Wojciechowicz - wiceprezydent m.st. Warszawy,  Adam Giersz - minister Sportu i Turystyki  oraz  Rafał Kapler, prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu.

- Dzisiaj, kiedy najwyższy punkt konstrukcji Stadionu Narodowego, zgodnie z  tradycją jest ozdobiony wiechą, jest to moment szczególnie wzruszający bo oddajemy jedną z największych konstrukcji w historii Polski - powiedział Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. - Od wielu lat w Polsce nie było takich inwestycji jak ta. Musiało minąć wiele lat żeby Polacy z dumą mogli powiedzieć, że w Polsce powstają rzeczy wielkie, nieprzeciętne. To miejsce będzie miejscem radosnym, dla milionów ludzi, którzy będą ten stadion odwiedzać. Ten stadion jest symbolem najnowocześniejszych inwestycji i rzeczywiście jest imponujący. Widać wyraźnie, że krok po kroku stadion powstaje i powstanie w terminie. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy są zaangażowani w ten projekt. Stadion ten będzie pomnikiem Waszej chwały.

- Kiedy zobaczyłam Stadion Narodowy w Warszawie, pomyślałam, że oto w ciągu kilkunastu miesięcy mamy piękny stadion o tak zaawansowanej konstrukcji. W przyszłym roku przyjdziemy tutaj po to, by trzymać kciuki za naszą reprezentację - powiedziała Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent podzieliła się równiez swoja refleksją, że gdy niedawno stała na dachu Centrum Nauki Kopernik i spojrzała na pięknie oświetlony Stadion Narodowy, to pomyślała, że oto spełnia się marzenie prezydenta Starzyńskiego, że Warszawa zwraca sie ku Wiśle. Bo przecież Centrum Nauki Kopernik i Stadon Narodowy to nie jedyne inwestycje, które będą przyciągać warszawiaków i turystów nad rzekę.

Z takich gości na wywieszenie wiechy (było też bardzo wielu przedstawicieli wszystkich mediów) zadowoleni byli budowniczowie stadionu, mieli bowiem, może jedyną taka okazję, porozmawiania z premierem i włodarzami Warszawy, zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie. Szczególnie Premier był otwarty na rozmowy z załogą, bardzo interesowały go szczegóły budowy.       

Zobacz także: Stadion Narodowy - big lift na finiszu

Zakończenie montażu konstrukcji linowej dachu - operacji big lift i podniesienie konstrukcji dachu linowego wraz z iglicą jest dotrzymaniem kolejnego terminu kluczowego, 4 stycznia br. zapisanego w harmonogramie budowy. Teraz nadszedł czas montażu dwukolorowej elewacji, prawdopodobnie w marcu zostanie rozpięte zadaszenie (stałe nad widownią i zwijane nad boiskiem.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej