Warszawski Ursynów ma Dzielnicowe Centrum Kultury

2020-08-28 12:07
Dzielnicowe Centrum Kultury na Ursynowie
Autor: Moris Polska Dzielnicowe Centrum Kultury na Ursynowie przy ul.Indiry Gandhi tuż przy stacji metra Imielin

Na Ursynowie powstało Dzielnicowe Centrum Kultury. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma była Moris Polska. Wartość kontraktu wyniosła 36,1 mln zł . Obiekt zaprojektował nieżyjący już architekt Wojciech Kakowski.

Dzielnicowe Centrum Kultury

Czterokondygnacyjny obiekt o kubaturze 26,3 tys. m³ stanął łącznie na trzech działkach i osiągnął powierzchnię zabudowy 2029 m². przy powierzchni całkowitej 6087 m². Centrum zaplanowano jako ośrodek wystawiania widowisk artystycznych, koncertów, spektakli, spotkań kulturalnych, wystaw oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Elewacja Dzielnicowego Centrum Kultury

Elewacja wentylowana 3D to znak rozpoznawczy budynku. W stolicy jest zaledwie kilka budynków z tego typu elewacjami wentylowanymi. Jej wykonanie było najbardziej precyzyjną i czasochłonną częścią budowy Dzielnicowego Centrum Kultury. Każda płyta HPL w tej elewacji jest specjalnie wyprofilowana.

Elewacja wentylowana 3D
Autor: Moris Polska Elewacja wentylowana 3D była najbardziej skomplikowanym etapem budowy

Dzielnicowe Centrum Kultury z wieloma możliwościami

Wnętrze Dzielnicowego Centrum Kultury jest przestronne i nowoczesne. Obok sali widowiskowo-teatralnej - jest sala na ok. 150 m² z ruchomymi siedzeniami na 100 osób, 100-metrowa sala wielofunkcyjna oraz 5 mniejszych sal warsztatowych, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie, rzeźbiarskie czy studyjne. Na parterze jest miejsce na wystawy oraz klub z zapleczem gastronomicznym. Obok UCK dostępny jest parking na 107 samochodów.

sala Dzielnicowego Centrum Kultury
Autor: Moris Polska Jedna z sal Dzielnicowego Centrum Kultury
Główna sala widowiskowa w Dzielnicowym Centrum Kultury
Autor: Moris Polska Główna sala widowiskowa w Dzielnicowym Centrum Kultury na Ursynowie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej