Warszawa Grochów. PKP PLK otworzyło przystanek w grudniu, ale wciąż go buduje. Kiedy koniec prac?

2024-01-30 13:22

Półtora miesiąca po otwarciu dla pasażerów wciąż trwają roboty budowlane przy przystanku kolejowym Warszawa Grochów. PKP PLK w grudniu 2023 r. oddało do użytku obiekt, który tak naprawdę będzie gotowy dopiero za kilka miesięcy. Kiedy dokładnie? Nasz fotoreporter odwiedził niedawno to miejsce – ze zdjęć jasno wynika, że do zrobienia wciąż jest wiele.

Pogad@ne.Zbudowane #25. Inwestowanie w nieruchomości - czy to się opłaca?
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Nowy przystanek Warszawa Grochów. PKP PLK go otworzyło, ale prace trwają
  2. Warszawa Grochów, stacja kolejowa – zdjęcia. Tak wygląda „gotowy” przystanek
  3. Kiedy przystanek Warszawa Grochów PKP będzie w pełni gotowy?

Nowy przystanek Warszawa Grochów. PKP PLK go otworzyło, ale prace trwają

Od 10 grudnia 2023 r. pasażerowie mogą korzystać z nowego przystanku kolejowego Warszawa Grochów. PKP PLK pierwotnie planowało oddać go do użytku w sierpniu, ale nastąpiło poważne opóźnienie. Nawet otwarcie obiektu w grudniu nie oznaczało końca prac – w styczniu 2024 r. roboty budowlane przy nowym przystanku wciąż trwały. Peron pasażerski niedaleko szpitala na Szaserów zastawiony jest płotami, stoją tu taczki i maszyny, powiewają na wietrze taśmy ostrzegawcze, stosy płyt czekają na ułożenie.

Choć nowy przystanek, jak zapewnia PKP PLK, ułatwia dojazd m.in. do kliniki oraz powstających w okolicy osiedli, korzystanie z niego jest póki co niewygodne. Do przystanku trudno dojść, a płoty utrudniają poruszanie się po nim. Co więcej, choć roboty budowlane wciąż się toczą, to raczej niemrawo – choć to akurat zrozumiałe z uwagi na porę roku i niekorzystną aurę. Od razu jednak widać, że prace nie zakończą się szybko.

Warto przypomnieć, że nowy przystanek powstał w ramach większej inwestycji kolejowej na linii otwockiej. Obejmuje ona m.in. modernizację istniejących stacji, stworzenie dodatkowych przejść podziemnych oraz budowę nowych torów.

– Inwestycja na linii otwockiej zwiększy atrakcyjność i dostępność kolei w aglomeracji i regionie oraz na trasach dalekobieżnych. Cztery tory między Warszawą Wschodnią a Otwockiem umożliwią rozdzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego – podaje PKP PLK.

Warszawa Grochów, stacja kolejowa – zdjęcia. Tak wygląda „gotowy” przystanek

Poniżej można zobaczyć stan prac przy przystanku kolejowym Warszawa Grochów w drugiej połowie stycznia 2024 r., a więc ponad miesiąc po oficjalnym udostępnieniu obiektu pasażerom.

Kiedy przystanek Warszawa Grochów PKP będzie w pełni gotowy?

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK z grudnia 2023 r. prace przy przystanku PKP Warszawa Grochów potrwają do połowy 2024 r. Przypomnijmy, że pierwotnie obiekt miał być gotowy w sierpniu 2023 r. Najprawdopodobniej pracownicy wykonawcy – firmy Trakcja – pojawią się liczniej na placu budowy, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Warto przypomnieć, że nie jest to niestety jedyna opóźniona inwestycja, przy której pracowała firma Trakcja. Ten sam problem pojawił się przy realizacji m.in. stacji Warszawa Główna.

Ile jest w Polsce linii metra? Wykaż się wiedzą w quizie o metrze warszawskim

Pytanie 1 z 10
Ile linii metra ma obecnie Warszawa?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej