Warbud zmodernizuje linię kolejową na 19 km odcinku Biadoliny - Tarnów

2011-04-08 13:41
Ruszy modernizacja linii kolejowej Ciechanów-Mława
Autor: PKP PLK

Warbud zmodernizuje linię kolejową Kraków - Medyka na 19 km odcinku Biadoliny - Tarnów. Firma wykonuje zadanie jako podwykonawca spółki OHL SA. Kontrakt realizowany jest w formule "zaprojektuj i zbuduj". Prace rozpoczną się w kwietniu br. i potrwają do listopada 2014.

Firma Warbud zmodernizuje linię kolejową Kraków - Medyka - granica państwa na odcinku Biadoliny - Tarnów od km 61,300 do km 80,200. Zamawiającym jest OHL ZS a.s. Spółka Akcyjna, Oddział w Polsce.

Zobacz także: Kolejny etap prac na dworcu Kraków Główny

Warbud wykonuje to zadanie jako podwykonawca OHL, dla którego Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Umowę, w imieniu Warbudu podpisali 7 marca 2011 r.: p. Jerzy Werle, Członek Zarządu oraz p. Michał Krzyżanowski, Prokurent.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę, a następnie wykonanie 11 kolejowych obiektów mostowych usytuowanych w Tarnowie na linii kolejowej Kraków - Medyka oraz modernizację przejścia podziemnego na stacji Tarnów. Kontrakt realizowany jest w formule "zaprojektuj i zbuduj". Roboty potrwają od kwietnia 2011 do listopada 2014 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej