Warbud buduje w Lublinie

2009-11-19 10:32
Projekt iluminacji elewacji północnej
Autor: WARBUD SA Projekt iluminacji elewacji północnej

Warbud pozyskał kontrakt na renowację dawnego klasztoru sióstr wizytek w Lublinie. Po zakończeniu prac mieścić się tam będzie wielofunkcyjne Centrum Działań Artystycznych. Umowa o wartości 22 024 888 zł netto podpisany został 18 listopada br. Zamawiającym jest Urząd Miasta Lublin.

Umowa zakłada przebudowę: zabytkowych XVIII wiecznych budynków klasztornych, placu przedwejściowego oraz przyległego parku i uzbrojenia podziemnego. Do zadań wykonawcy należy także zagospodarowanie terenu oraz aranżacja i wyposażenie wnętrz.

W zakres prac objętych umową wchodzą:

  • roboty wewnętrzne: przebudowa dwukondygnacyjnego, zabytkowego zespołu budynków wraz z rekonstrukcją bryły dawnego kościoła; budowa i przebudowa instalacji wod.- kan., co, wentylacji mechanicznej, słaboprądowej, elektrycznej; wyposażenie i architektura wnętrz; realizacja iluminacji budynku
  • roboty zewnętrzne: przebudowa placu przedwejściowego z włączeniem w plac kapliczki Chrystusa Frasobliwego; budowa ciągów pieszych wraz z zagospodarowaniem terenu (nawierzchnie, elementy małej architektury, oświetlenie parkowe i iluminacyjne, zieleń); przebudowa instalacji sanitarnych, deszczowych, linii energetycznych, telekomunikacyjnych, przyłączy wodociągów i hydrantów; sprawowanie nadzoru archeologicznego i konserwatorskiego zarówno nad pracami przy obiektach zabytkowych jak i pracami ziemnymi prowadzonymi na terenie dawnego ogrodu klasztornego w pobliżu chronionego drzewostanu.

Inwestycja z pewnością przyczyni się do rozwoju wielokierunkowej działalności artystycznej i edukacyjnej w stolicy województwa lubelskiego oraz wzmocni szanse miasta starającego się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Powierzchnia całkowita budynku: 11 429 m2
Powierzchnia zabudowy: 3857 m2
Powierzchnia dróg, placów i chodników : 6317 m2
Powierzchnia zieleni: 10 377 m2
Kubatura: 54 900 m3
Termin realizacji: listopad 2009 - sierpień 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej