W Piekarach Śląskich powstanie miasteczko rowerowe i pumptruck. Inwestycja pochłonie 5 mln zł!

2023-01-15 15:08
W Piekarach Śląskich powstanie miasteczko rowerowe i pumptruck
Autor: UM Piekary Śląskie W Piekarach Śląskich powstanie miasteczko rowerowe i pumptruck

Teren w rejonie ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich zostanie zagospodarowany. W niedalekiej przyszłości powstanie w tym miejscu park międzyosiedlowy wraz z rowerowym pumptrackiem.

Piekary Śląskie. W mieście powstanie miasteczko rowerowe i pumptrack

Park międzyosiedlowy z pumptruckiem dla rowerów to jedna z planowanych, w najbliższym czasie, inwestycji w Piekarach Śląskich. Powstanie on przy ul. Armii Krajowej. Pomysł na zagospodarowanie tego terenu pojawiał się już w przeszłości wśród propozycji mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

- Szacowany koszt inwestycji to 5 milionów złotych! Jak znam życie, żeby dopracować wszystko w najdrobniejszych detalach pewnie będzie trzeba jeszcze trochę do tego dołożyć, ale cieszę się, bo takiego miejsca po prostu w mieście brakowało

- napisał wiceprezydent Krzysztof Turzański. 

Przypomnijmy, że pumptrack to specjalnie przygotowany tor, który ma kształt zamkniętej pętli, z delikatnymi muldami. Sprawiają one, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. 

Wiadomo już, że stary plac zabaw, który znajduje się na tym terenie, zostanie zlikwidowany. Natomiast wybieg dla psów, który również mieści się w okolicy, pozostanie. 

- Jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu i szukania wykonawcy - dodaje Krzysztof Turzański. 

Prace potrwają przynajmniej dwanaście miesięcy, dlatego też inwestycja będzie gotowa najwcześniej w przyszłym roku. Władze Piekar Śląskich, na ten cel, pozyskały środki w ramach rządowego programu "Nowy Ład".

Źródło: W Piekarach Śląskich powstanie miasteczko rowerowe i pumptruck. Inwestycja pochłonie 5 mln zł!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej