W Dąbrowie Górniczej przebudują wiadukt

2007-05-23 15:12

Mostostal Puławy - spółka zależna Mostostalu Warszawa podpisała z miastem Dąbrowa Górnicza umowę na przebudowę wiaduktu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 94 nad ulicą Jamki. Wartość kontraktu wyniesie 7,67 mln złotych.

Przebudowa wiaduktu, który tworzą dwie niezależne nitki: północna i południowa przeprowadzona zostanie w trybie formuły ,,Zaprojektuj i wybuduj". Obydwie nitki estakady zostaną całkowicie rozebrane, natomiast w ich miejsce wzniesione zostaną obiekty o identycznych parametrach geometrycznych z jednoczesnym podniesieniem ich klasy nośności do klasy A.
Prace zapoczątkuje wzmocnienie wiaduktu północnego dzięki czemu możliwe będzie poprowadzenie całego ruchu drogowego jezdnią po stronie północnej oraz zorganizowanie przejazdu i oznakowania drogowego terenu robót. Następnie rozebrany zostanie wiadukt południowy a na jego miejscu stanie nowy, oparty na stalowym ustroju niosącym. Kolejny etap prac stanowił będzie przełożenie ruchu na nowopowstały wiadukt południowy, co pozwoli na rozbiórkę wiaduktu północnego i wzniesienie nowego. Prace zakończą się pod koniec grudnia 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej