TVP Info będzie miała nową siedzibę! Wizualizacje

2021-09-17 14:41
TVP Info nowa siedziba
Autor: Mąka Sojka Architekci Oferty na budowę nowej siedziby TVP info można składać do 27 października

Nowa siedziba TVP Info to kolejna inwestycja Telewizji Polskiej. W ramach zadania mają powstać nowe budynki przy Woronicza. Ich projekt powstał już w 2015 roku, w biurze Mąka Sojka Architekci. Telewizja Polskia w sierpniu ogłosiła przetarg na wykonawcę inwestycji w formule optymalizuj-buduj.

Spis treści

  1. Jaka będzie nowa siedziba TVP Info?
  2. Przetarg na budowę nowych budynków dla kanałów informacyjnych TVP
  3. Gdzie powstanie nowa siedziba TVP Info?

Jaka będzie nowa siedziba TVP Info?

W ramach planowanej inwestycji przy Woronicza przewidziano budowę 5-kondygnacyjnego budynku z 2-poziomowym garażem podziemnym oraz niepodpiwniczonego 10-kondygnacjinego obiektu.

Na parterze niższego budynku powstać mają m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Na pierwszym piętrze - studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantyna pracownicza. Na drugim piętrze - pomieszczenia redakcyjne i montażowe. Na trzecim - dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych. Na czwartym piętrze - pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne. W wyższym budynku natomiast znajdą się pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa, a także studio panoramiczne z reżyserką. Powierzchnia całkowita całego zespołu wyniesie ponad 37 tys. m².

Aktualnie główna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej znajduje się przy placu Powstańców w Warszawie.

TVP Info nowa siedziba
Autor: Mąka Sojka Architekci Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma składać się z dwóch budynków

Przetarg na budowę nowych budynków dla kanałów informacyjnych TVP

27 sierpnia zarząd TVP ogłosił przetarg na wykonawcę obiektów w formule optymalizuj-buduj. Wybrana firma będzie musiała dokonać zmian w projekcie, które szczegółowo określono w nowym programie funkcjonalno-użytkowym. Ten objęty jest jednak klauzulą poufności i dostępny będzie tylko dla firm, które wyrażą zainteresowanie udziałem w postępowaniu i o to wystąpią.

Głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena: 97% punktów. Pozostałe 3% można otrzymać za udzielenie gwarancji na urządzenia elektryczne, elektroenergetyczne, sanitarne oraz wentylacji i klimatyzacji, w jakie zostaną wyposażone budynki. Termin składania ofert upływa 27 października 2021 roku.

Polecany artykuł:

Nowa siedziba TVP w Warszawie
TVP Info nowa siedziba
Autor: Mąka Sojka Architekci Wizualizacja nowej siedziby TVP Info

Gdzie powstanie nowa siedziba TVP Info?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej