Tramwaj na Kasprzaka - ruszyła budowa nowej trasy tramwajowej w stolicy

2022-03-24 14:40
Tramwaj na Kasprzaka
Autor: UM Warszawa Tramwaj na Kasprzaka - między ul. Wolską a Skierniewicką zostaną wybudowane nowe tory długości około 2,3 km

Nowy tramwaj na Kasprzaka zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra. Mieszkańcom nowych osiedli na Miejska Wola umożliwi szybszy dojazd do Centrum oraz przyspieszy dojazdy z Bemowa. Podróż potrwa zaledwie kilkanaście minut. Trwają już prace budowlane. Kiedy pierwszy tramwaj pojedzie ul. Kasprzaka?

Spis treści

  1. Tramwaj na Kasprzaka - o inwestycji
  2. Przebieg nowej linii tramwajowej na Kasprzaka
  3. Tramwaj na Kasprzaka - aktualności z budowy
  4. Kiedy pojedziemy tramwajami nową linią?

Tramwaj na Kasprzaka - o inwestycji

Projekt obejmuje:

  • budowę i przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka i ul. Wolskiej,
  • budowę trasy tramwajowej na Winnicę,
  • dostawę tablic systemu informacji pasażerskiej
  • zakup 10 dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych.

Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Pasażerowie wsiądą do tramwajów z trzech nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Wszystkie przystanki będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i opiekunów z dziećmi w wózkach.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości niemal 3,5 km. Inwestycją zajmie się konsorcjum dwóch firm Strabag i Strabag Rail. Koszt inwestycji to 205,4 mln zł.

Przebieg nowej linii tramwajowej na Kasprzaka

Nowa trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż rozbudowujących się osiedli na Odolanach, w ciągu ul. Kasprzaka i Jana Kazimierza. Istniejąca trasa tramwajowa w ciągu Kasprzaka między Karolkową a Skierniewicką zostanie przebudowana. Powstanie też nowy odcinek na dalszej części Kasprzaka, od Skierniewickiej do Wolskiej. Zmieni się także odcinek na ul. Wolskiej, od Sowińskiego do Elekcyjnej. Łączna długość nowo budowanych i przebudowanych torowisk wynosi około 3,5 km.

Tramwaj na Kasprzaka
Autor: UM Warszawa Tramwaj na Kasprzaka wybuduje konsorcjum dwóch firm Strabag i Strabag Rail Link: Kliknij i powiększ

Tramwaj na Kasprzaka - aktualności z budowy

Budowa tramwaju na Kasprzaka ruszyła na początku marca. Tramwajarze rozpoczęli od rozbiórki starych torów przy ul. Skierniewickiej, Karolkowej i M. Kasprzaka. Rozpoczynają się prace przy ul. Wolskiej. Kierowców, ale także pieszych czy rowerzystów czekają zmiany w organizacji ruchu.

Kiedy pojedziemy tramwajami nową linią?

Wykonawca będzie miał na realizację zadania 20 miesięcy. Prace ruszyły na początku marca. Budowa nowej trasy tramwajowej zgodnie z planem ma się zakończyć w 2023 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej