Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej - jeden z ładniejszych w Polsce - gotowy

2021-06-23 10:38
Ścieżka rowerowa na Mierzei Wiślanej
Autor: UM Krynica Morska Szlak rowerowy jest już gotowy w całości, na mapie jeszcze widać zaznaczone na zielono fragmenty w budowie

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej od Mikoszewa do Piasków jest już gotowy w całości. Oddano do użytku brakujący fragment tej cenionej przez rowerzystów, malowniczej trasy.

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej w całości

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej jest już kompletny. Ukończono brakujący 1,5 kilometrowy odcinek szlaku rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 501 między Stegną a Sztutowem. Trasa ma szerokość 3 m i nawierzchnię bitumiczną. Rowerzyści mogą przejechać całą Mierzeję Wiślaną - od Mikoszewa do Piasków tuż przy granicy z Rosją. Łącznie to 55 km

Trasa powstała dzięki wsparciu funduszy unijnych. Odcinek oddany do użytku kosztował ponad 1 mln zł. Na realizację inwestycji gmina otrzymała 63% tej kwoty.

Nowy szlak rowerowy częścią R10

Biegnąca wzdłuż drogi wojewódzkiej 501 trasa rowerowa to część większego projektu. Wchodzi w skład międzynarodowej trasy rowerowej R10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki, EuroVelo 10) biegnącej wokół basenu Morza Bałtyckiego (łączna długość 8539 km). Polski jej odcinek biegnie od Świnoujścia do granicy z Rosją (łączna długość ok. 430 km).

Trasa rowerowa przez Mierzeję Wiślaną powstała dzięki wspólnemu przedsięwzięciu gminnych samorządów Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej oraz Nadleśnictwa Elbląg. Odcinek od przekopu Wisły w Mikoszewie biegnie do Jantaru, a dalej przez Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynicę Morską aż do granicy polsko-rosyjskiej w Piaskach (łącznie 55 km).

Miejsca postojowe dla rowerzystów

Trasa rowerowa wyposażona została w specjalistyczne miejsca postojowe dla dwukołowców. Zagospodarowanie obejmuje wiatę, ławki, stół, stojak na rowery, kosz, stację do naprawy rowerów oraz tablicę informacyjną.

szlak rowerowy nad morzem
Autor: Gmina Stegna Szlak rowerowy wybudowano dzięki wsparciu funduszy unijnych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej