Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej - jeden z ładniejszych w Polsce - gotowy

2021-06-23 10:38
Ścieżka rowerowa na Mierzei Wiślanej
Autor: UM Krynica Morska Szlak rowerowy jest już gotowy w całości, na mapie jeszcze widać zaznaczone na zielono fragmenty w budowie

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej od Mikoszewa do Piasków jest już gotowy w całości. Oddano do użytku brakujący fragment tej cenionej przez rowerzystów, malowniczej trasy.

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej w całości

Szlak rowerowy na Mierzei Wiślanej jest już kompletny. Ukończono brakujący 1,5 kilometrowy odcinek szlaku rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej 501 między Stegną a Sztutowem. Trasa ma szerokość 3 m i nawierzchnię bitumiczną. Rowerzyści mogą przejechać całą Mierzeję Wiślaną - od Mikoszewa do Piasków tuż przy granicy z Rosją. Łącznie to 55 km

Trasa powstała dzięki wsparciu funduszy unijnych. Odcinek oddany do użytku kosztował ponad 1 mln zł. Na realizację inwestycji gmina otrzymała 63% tej kwoty.

Nowy szlak rowerowy częścią R10

Biegnąca wzdłuż drogi wojewódzkiej 501 trasa rowerowa to część większego projektu. Wchodzi w skład międzynarodowej trasy rowerowej R10 (Nadmorski Szlak Hanzeatycki, EuroVelo 10) biegnącej wokół basenu Morza Bałtyckiego (łączna długość 8539 km). Polski jej odcinek biegnie od Świnoujścia do granicy z Rosją (łączna długość ok. 430 km).

Trasa rowerowa przez Mierzeję Wiślaną powstała dzięki wspólnemu przedsięwzięciu gminnych samorządów Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej oraz Nadleśnictwa Elbląg. Odcinek od przekopu Wisły w Mikoszewie biegnie do Jantaru, a dalej przez Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynicę Morską aż do granicy polsko-rosyjskiej w Piaskach (łącznie 55 km).

Miejsca postojowe dla rowerzystów

Trasa rowerowa wyposażona została w specjalistyczne miejsca postojowe dla dwukołowców. Zagospodarowanie obejmuje wiatę, ławki, stół, stojak na rowery, kosz, stację do naprawy rowerów oraz tablicę informacyjną.

szlak rowerowy nad morzem
Autor: Gmina Stegna Szlak rowerowy wybudowano dzięki wsparciu funduszy unijnych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej