STRABAG rozpoczyna nową inwestycję drogową. Firma odnowi 30km autostrady A4

2015-05-27 12:53
Nowa inwestycja drogowa na odcinku autostrady A4 pomiędzy Prądami a Przylesiem. Generlanym wykonawcą jest STRABAG
Autor: STRABAG Nowa inwestycja drogowa na odcinku autostrady A4 pomiędzy Prądami a Przylesiem. Generlanym wykonawcą jest STRABAG

Odcinek autostrady A4 pomiędzy Prądami a Przylesiem zyska nową nawierzchnię. STRABAG na 90 dni na realizację nowej inwestycji drogowej.

Nowa inwestycja drogowa – modernizacja autostrady A4

Spółka Strabag Infrastruktura Południe podpisała 18 maja 2015 kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu na wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni autostrady A4. Odcinek do wymiany znajduje się na Opolszczyźnie i sięga od węzła Przylesie do węzła Prądy. Ta część płatnej autostrady powstała w latach 1997-2000. Modernizacja dotyczy tylko drogi południowej. Po stronie północnej natomiast, podczas trzymiesięcznych robót, odbywał się będzie ruch wahadłowy . Realizacja będzie kosztowała prawie 16mln zł i zgodnie z umową potrwa do połowy sierpnia 2015.

W ramach inwestycji drogowej wymieniona zostanie warstwa ścieralna oraz częściowo warstwa wiążąca nawierzchni jezdni na odcinku 30-km jezdni autostrady A4. Zostaną ułożone nowe warstwy mieszanek mineralno-asfaltowych SMA a także wymienione dylatacje bitumiczne na obiektach inżynierskich i odwodnienie linowe na całej długości remontowanego odcinka. Ustawione zostaną również nowe bariery ochronne. Na ten cel użyte zostanie ok. 46 tys. ton mieszkanek bitumicznych. Są w planach kolejne modernizacje odcinków tej trasy, które mają nastąpić  do końca 2017.

Nazwa inwestycji: Modernizacja 30 km autostrady A4 na odcinku Przylesie – Prądy (Opolszczyzna)
Inwestor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu
Generalny wykonawca: Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o.
Początek realizacji: maj 2015
Planowane oddanie do użytku: sierpień 2015
Koszt inwestycji: 19 279 853 PLN brutto / 15 674 677 PLN netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej