Strabag rozpoczyna budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3

2015-05-05 15:46
Widok z kamery monitorującej – Sulechów N, droga nr: S3, kierunek: Sulechów
Autor: GDDKiA Widok z kamery monitorującej – Sulechów N, droga nr: S3, kierunek: Sulechów

Na odcinku drogi ekspresowej S3 Sulechów – Zielona Góra rozpoczyna się realizacja nowej inwestycji drogowej. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag. W ramach kontraktu wybudowane zostaną również m. in. dwa nowe mosty.

Strabag wykonawcą nowej inwestycji drogowej na odcinku drogi ekspresowej S3

W ramach nowej inwestycji zrealizowany zostanie odcinek drogi ekspresowej S3 o długości 13,5 km w województwie lubuskim, oraz wykonane zostaną remonty drogi istniejącej, które dostosują ją do ruchu jednokierunkowego. Oprócz tego wykonawca rozbierze istniejący most, który prowadzi przez Odrę. Zamiast niego w Cigacicach pojawią się dwa nowe mosty. Ponadto, przy trasie powstanie 10 obiektów inżynierskich, przebudowane zostaną drogi zbiorcze i serwisowe oraz ich system odwodnienia. Cała droga zostanie ogrodzona 2-metrową siatką, zaś na odcinku 1,5 km pojawią się ekrany akustyczne. W dwóch miejscach powstaną przejścia dla zwierząt.

Kontrakt na realizację nowej inwestycji drogowej został zawarty 10 kwietnia 2015, pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Zielona Góra a generalnym wykonawcą – konsorcjum spółek STRABAG oraz STRABAG Infrastruktura Południe. Odcinek ma zostać wykonany w przeciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy, wykluczając dwa okresy zimowe (15 grudnia – 15 marca). Wartość przedsięwzięcia to 299 mln zł.

Nowa inwestycja jest częścią planowanej drogi ekspresowej o długości 470 km, łączącej Świnoujście i Lubawkę na granicy z Czechami. Droga przebiegać będzie przez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin i Legnicę. Odcinek znajduje się w ciągu międzynarodowego szlaku prowadzącego ze szwedzkiego Malmo do miejscowości Chania na Krecie. Ponadto droga ekspresowa S3 włączona jest w sieć autostrad europejskich (autostrada A6, zaś w przyszłości  również A2 i A4/A18 ).

Nazwa inwestycji: Odcinek drogi ekspresowej S3 Sulechów – Zielona Góra
Inwestor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Zielona Góra
Generalny wykonawca: konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o.
Początek realizacji: kwiecień 2015
Planowane oddanie do użytku: listopad 2017
Koszt inwestycji: 299 mln zł brutto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej