Stadion Miejski w Tychach. Nowa inwestycja zakończona

2015-07-20 18:04
Bowy Stadion Miejski w Tychach. Generalny wykonawca - Mostostal Warszawa S.A.
Autor: Mostostal Warszawa S.A. Stadion Miejski w Tychach. Mecz otwarcia wyznaczono na 18 lipca 2015

Zakończyła się budowa Stadionu Miejskiego GKS Tychy. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji była firma Mostostal Warszawa SA., projekt przygotowało biuro PERGO-PROJEKT z Krakowa.

Nowy Stadion Miejski w Tychach został oddany do użytku 18 lipca 2015. Nowa inwestycja to jeden z nowocześniejszych obiektów sportowych na Śląsku. Stadion powstał na miejscu przestarzałego, liczącego czterdzieści lat obiektu. Sportowe zabudowania wyburzono w 2013 roku. Zastąpił je stadion zaprojektowany przez krakowskie biuro Perbo-Projekt Sp. z o.o.

Nowa inwestycja

Stadion Miejski GKS Tychy ma 15150 siedzisk. Na terenie obiektu znajduje się 10 lóż VIP i jedna Super VIP. Ta ostatnia mieści 24 osoby.  
Wymiary boiska 105,0 x 68,0 metrów, spełniają normy UEFA i FIFA, co według przedstawicieli spółki Tyski Sport umożliwia organizację meczy międzynarodowych. Obiekt jest wyposażony w liczne udogodnienia dla sportowców, m.in. gabinet odnowy biologicznej, dziesięć szatni sportowych, kriokomorę, siłownię oraz gabinet medyczny. Na terenie obiektu znajdują się również restauracja i trzy sale konferencyjne.
Nowy stadion ma być wykorzystywany nie tylko w związku z rozgrywkami sportowymi. W obiekcie mają się odbywać także koncerty muzyczne, festyny czy zawody sportowe.
Przebudowane zostało również bezpośrednie otoczenie stadionu, tereny zielone i chodniki. W jego sąsiedztwie zamontowana została wiata przystankowa stylizowana na piłkarską bramkę.

Nazwa inwestycji: Stadion Miejski GKS Tychy
Adres inwestycji: Edukacji 7, Tychy
Inwestor: Tyski Sport SA
Autor projektu architektonicznego: Perbo-Projekt Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
Początek realizacji: 2012
Planowane oddanie do użytku: czerwiec 2015
Powierzchnia zabudowy: 17 000 m²
Powierzchnia płyty stadionu: 10 000 m²
Powierzchnia przestrzeni komercyjnych: 5 363 m²
Wysokość elewacji frontowej: 17 m
Liczba punktów gastronomicznych: 11
Liczba miejsc parkingowych: 300
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych: 14
Koszt inwestycji: 128,0 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej