Spółka PKP S.A. wybrała generalnego wykonawcę modernizacji dworca w Wieliczce

2014-12-16 10:02
Spółka PKP S.A. wybrała generalnego wykonawcę modernizacji dworca w Wieliczce
Autor: PKP Spółka PKP S.A. wybrała generalnego wykonawcę modernizacji dworca w Wieliczce

Kompleksowa modernizacja dworca w Wieliczce rozpocznie się z początkiem 2015. Spółka PKP zdecydowała, że generalnym wykonawcą nowej inwestycji w Małopolsce zostanie firma MURKRAK i MURDZA.

Nowe inwestycje spółki PKP SA– kolejna modernizacja dworca w Małopolsce

W tym roku spółka PKP SA z powodzeniem finalizuje nowe inwestycje w Małopolsce. W lutym 2014 uruchomiony został podziemny dworzec kolejowy w Krakowie, natomiast w grudniu 2014 zakończono prace przy dworcu w Rabce Zdroju oraz odnowiono obiekt dworca w Nowym Sączu. Do powyższych inwestycji dołączy modernizacja dworca w Wilanowie, która ma się rozpocząć w I kwartale 2015.

Nowa inwestycja w Wieliczce przewiduje wymianę dachu, odnowienie elewacji budynku oraz wstawienie nowych okien i drzwi. Prace obejmą także wykonanie nowych instalacji wewnętrznych. Po modernizacji obiekt będzie całkowicie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na parterze budynku mają pojawić się kasy, poczekalnia dla podróżujących i pomieszczenia pod wynajem. Ponieważ dworzec w Wieliczce to obiekt zabytkowy wszystkie nowe elementy zostaną wykonane zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowy dworzec kolejowy w Wieliczce będzie przypominał ten sprzed lat. Koszt prac wyniesie w przybliżeniu 5 mln. zł

Inwestorem modernizacji dworca jest PKP SA. Remont piętra zostanie przeprowadzony przez Urząd Miasta Wieliczka. Autorem projektu modernizacji jest pracownia Wandachowicz Kashyna Architekci Sp.P. Wraz z rozpoczęciem budowy ogłoszony zostanie przetarg na zagospodarowanie terenu wokół dworca.


Nazwa inwestycji: Modernizacja dworca kolejowego w Wieliczce
Adres inwestycji: Al. Powstania Warszawskiego 2, Wieliczka
Inwestor: PKP SA
Autor projektu: Wandachowicz Kashyna Architekci Sp.P.
Generalny wykonawca: MURKRAK i MURDZA.
Początek realizacji: I kwartał 2015
Powierzchnia użytkowa: 706 m2
Koszt inwestycji: ok. 5 ml zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej