Skanska realizuje trzy ekologiczne żłobki na warszawskiej Białołęce

2015-05-06 14:10
Skanska SA rozpoczyna budowę trzech ekologicznych żłobków na Białołęce w Warszawie. Nowe inwestycje mają zostać oddane do użytku we wrześniu 2017
Autor: Skanska SA Skanska SA rozpoczyna budowę trzech ekologicznych żłobków na Białołęce w Warszawie. Nowe inwestycje mają zostać oddane do użytku we wrześniu 2017

Pod koniec kwietnia 2015 zawarta została umowa na realizacje trzech nowych inwestycji na warszawskiej Białołęce. Będą to żłobki, w których zastosowane zostaną ekologiczne technologie. Budynki korzystać będą m. in. z odnawialnych źródeł energii.

Trzy żłobki w formule „zaprojektuj i wybuduj” – nowe inwestycje na Białołęce

Kontrakt został zawarty 29 kwietnia 2015 pomiędzy Dzielnicą Białołęka m.st. Warszawy, a generalnym wykonawcą trzech nowych inwestycji – firmą Skanska. Spółka zrealizuje projekty w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja ma rozstać zakończona we wrześniu 2017.

Żłobki powstaną przy ulicach: Krzyżówki, Odkrytej i Truskawkowej. Będą to trzy parterowe, niepodpiwniczone budynki wyposażone w zaplecze kuchenne oraz 6 oddziałów. Znajdą  się w nich m. in. wielofunkcyjna sala dla 25 dzieci, połączona z blokiem żywieniowym, pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi. Placówki wyposażone będą również w pomieszczenia służące do prowadzenia ćwiczeń terapeutycznych. Ponadto, w ramach umowy zagospodarowane zostaną tereny wokół nowych inwestycji na Białołęce. Wykonane zostaną dojazdy i parkingi. Żłobki i ich otoczenie dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na koniec budowy firma Skanska odpowiedzialna będzie za uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynków. Po realizacji i każdy z nich będzie w stanie przyjąć po 150 dzieci. Łączna wartość trzech placówek to 12,7 mln złotych.

Ekologiczne technologie i odnawialne źródła energii w żłobkach

Każdy żłobek korzystał będzie z zaawansowanych ekologicznych technologii opartych na odnawialnych źródłach energii. Budynki zostaną wyposażone w pompy ciepła oraz kolektory słoneczne. Pozwoli to na podgrzewanie wody oraz ekologiczne ogrzewanie w obiektach. Dzięki temu placówki będą miały zapewnione dużo niższe koszty eksploatacji, niż w przypadku rozwiązań standardowych.

To nie pierwsze budynki oświatowe, których realizacji podjęła się Skanska SA. W ubiegłym roku firma wybudowała 10-oddziałowe przedszkole, przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej, na warszawskim Wilanowie. Oprócz tego, spółka była również wykonawcą szkoły amerykańskiej w Konstancinie Jeziornej, siedziby Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie, a także wykonawcą przebudowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Nazwa inwestycji: Budowa trzech ekologicznych  żłobków na Białołęce
Adres inwestycji: ulice Krzyżówki, Odkryta i Truskawkowa, Białołęka, Warszawa
Inwestor: Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Autor projektu architektonicznego: Skanska SA
Generalny wykonawca: Skanska SA
Początek realizacji: kwiecień 2015
Planowane oddanie do użytku: wrzesień 2017
Koszt inwestycji: 12,7 mln złotych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej