Skanska i inne firmy sfinansują projekt urbanistyczny w Krakowie

2015-05-06 11:56
Teren pod nową inwestycję w Krakowie – to tu mieszkańcy zaprojektują „Superścieżkę”
Autor: http://maps.google.pl Teren pod nową inwestycję w Krakowie – to tu mieszkańcy zaprojektują „Superścieżkę”

Miasto Kraków, prywatni inwestorzy Skanska, Warimpex i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, a także mieszkańcy miasta zrealizują wspólny projekt urbanistyczny o nazwie "superścieżka". Nowa inwestycja zlokalizowana będzie między rondem Grzegórzeckim i Mogilskim.

Nowa inwestycja w Krakowie - projekt urbanistyczny „ superścieżka”

Nowa inwestycja ma powstać na obszarze pomiędzy al. Powstania Warszawskiego a ulicami Kordylewskiego i Przy Rondzie, po stronie dzielnicy Grzegórzki. Obecnie na terenie tym znajdują się korty tenisowe i stare boisko. Krakowską „superścieżkę” zaprojektują sami mieszkańcy miasta. Będą oni mogli liczyć na wsparcie doświadczonych architektów. Koszty projektu pokryją firmy deweloperskie i budowlane. Ma to być rekompensata za  zabudowę pobliskiej zieleni licznymi biurowcami.

Przed rozpoczęciem realizacji, w maju i czerwcu 2015, odbędą się cztery specjalne warsztaty, na których mieszkańcy Krakowa będą projektować „superścieżkę”. Będą one miały miejsce w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej oraz na terenie, na którym ma powstać projekt. Warsztaty poprowadzi Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Przedsięwzięcie wesprą dodatkowo architekci, m. in. Romuald Loegler i prof. Piotr Gajewski z Politechniki Krakowskiej. Konsultacji udzieli również światowej sławy duński architekt i urbanista Jan Gehl.

Miejski projekt urbanistyczny sfinansowany zostanie po części przez miasto, zaś w większości przez deweloperów, którzy budują w okolicy nowe inwestycje biurowe. Są to spółki Skanska, Warimpex i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Firmy opłacą również koszt opracowania projektu zagospodarowania, kampanii medialnej oraz warsztatów, które wyniosą ok. 300 tys. zł.

Projekty, które powstaną na warsztatach, zaprezentowane zostaną w najbliższe wakacje. Na rondzie Mogilskim odbędzie się wówczas wystawa, debata oraz głosowanie mieszkańców i ostateczny wybór projektu, który zostanie zrealizowany. Budowa „superścieżki” ma ruszyć za rok. Wartość projektu nie jest jeszcze znana.

Nazwa inwestycji: „Superścieżka” w Krakowie
Adres inwestycji: pomiędzy al. Powstania Warszawskiego a ulicami Kordylewskiego i Przy Rondzie, Kraków
Inwestor: Miasto Kraków, Skanska, Warimpex, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
Autor projektu architektonicznego: mieszkańcy Krakowa
Początek realizacji: kwiecień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej