Sąd Rejonowy w Sosnowcu będzie miał nową siedzibę. Budowa już ruszyła

2023-03-30 14:30
Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Rozpoczęła się budowa
Autor: mat. prasowe

Przy ul. Kombajnistów w Sosnowcu powstanie nowa siedziba Sądu Rejonowego. Jak informuje "Gazeta Wyborcza": prace w tym rejonie właśnie się rozpoczęły.

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Czas na realizację inwestycji 

Pod koniec stycznia tego roku podpisana została umowa na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Budynek będzie się znajdował przy ul. Kombajnistów. Rozpoczęła się właśnie jego budowa, gdyż plac został już odgrodzony - informuje "Gazeta Wyborcza". Za inwestycję odpowiada firma Mota-Engil Central Europe SA z Krakowa.

- Chcemy, by szukający sprawiedliwości mieli do czynienia z odpowiednio wyposażonym, dostępnym i przyjaznym interesantom sądem, a pracownicy sądowi mogli liczyć na pracę w godnych warunkach - podkreślał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

W zapowiedziach możemy przeczytać, że nowa siedziba Sądu Rejonowego będzie miał od trzech do pięter, kondygnację podziemną, a także niezadaszone patio Powierzchnia całkowita budynku wyniesie prawie 8,8 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem tego projektu jest Sąd Apelacyjny w Katowicach. Inwestycja pochłonie ok. 100 mln zł brutto. Budynek stanie się też częścią kompleksu wymiaru sprawiedliwości w mieście, bo w sąsiedztwie znajdują się siedziby prokuratury oraz policji.

Przypomnijmy, że obecnie główna siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu mieści się przy ul. 1 Maja, ale część wydziałów znajduje się natomiast przy ul Kaliskiej.

Źródło: Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Rozpoczęła się budowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej