Są pieniądze na lotnisko w Pyrzowicach

2007-05-31 17:04
lotnisko Pyrzowice
Autor: brak danych Lotnisko w Pyrzowicach

W ostatniej chwili, na ostatnim posiedzeniu, posłowie z sejmowej komisji finansów publicznych uratowali pieniądze na rozbudowę lotniska w Pyrzowicach. Port otrzyma obiecane wcześniej 4 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę terminalu pasażerskiego.

Na wniosek wiceminister gospodarki Małgorzaty Ostrowskiej posłowie z komisji finansów zgodzili się, by przesunąć pieniądze z rezerwy ministra finansów do ministerstwa infrastruktury. Stąd otrzymają je Pyrzowice.  

W 2005 roku, w sumie za 8 mln zł Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze planuje m.in. uzbroić teren pod nowy terminal oraz przygotować jego projekt. Do 2007 roku powstanie nowa dwukondygnacyjna część do odpraw pasażerów z rękawami, którymi pasażerowie będą przechodzić z terminala do samolotu. Cztery piętra będzie miał budynek, w którym znajdą się m.in. sklepy i restauracje oraz olbrzymi taras widokowy. Niezależnie od tych robót, Agencja Ruchu Lotniczego rozpoczęła już budowę tzw. radaru zbliżania. Teraz Pyrzowice korzystają z radaru na lotnisku w Balicach.

Cała rozbudowa będzie kosztować 50 mln zł. Port w Pyrzowicach znalazł się na liście portów, które mogą starać się o pieniądze z liczącej 600 mln zł puli na dostosowywanie do wymagań układu z Schengen.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej