Są pieniądze na lotnisko w Pyrzowicach

2007-05-31 17:04
lotnisko Pyrzowice
Autor: brak danych Lotnisko w Pyrzowicach

W ostatniej chwili, na ostatnim posiedzeniu, posłowie z sejmowej komisji finansów publicznych uratowali pieniądze na rozbudowę lotniska w Pyrzowicach. Port otrzyma obiecane wcześniej 4 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowę terminalu pasażerskiego.

Na wniosek wiceminister gospodarki Małgorzaty Ostrowskiej posłowie z komisji finansów zgodzili się, by przesunąć pieniądze z rezerwy ministra finansów do ministerstwa infrastruktury. Stąd otrzymają je Pyrzowice.  

W 2005 roku, w sumie za 8 mln zł Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze planuje m.in. uzbroić teren pod nowy terminal oraz przygotować jego projekt. Do 2007 roku powstanie nowa dwukondygnacyjna część do odpraw pasażerów z rękawami, którymi pasażerowie będą przechodzić z terminala do samolotu. Cztery piętra będzie miał budynek, w którym znajdą się m.in. sklepy i restauracje oraz olbrzymi taras widokowy. Niezależnie od tych robót, Agencja Ruchu Lotniczego rozpoczęła już budowę tzw. radaru zbliżania. Teraz Pyrzowice korzystają z radaru na lotnisku w Balicach.

Cała rozbudowa będzie kosztować 50 mln zł. Port w Pyrzowicach znalazł się na liście portów, które mogą starać się o pieniądze z liczącej 600 mln zł puli na dostosowywanie do wymagań układu z Schengen.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej