Rusza remont Krakowskiego Przedmieścia

2007-05-24 12:34

Warszawiacy w końcu doczekali się. 22 września w nocy drogowcy zamkną Krakowskie Przedmieście między ulicą Świętokrzyską a Królewską. Rozpoczną się prace budowlane.

23 września 2006 roku rozpocznie się przebudowa prestiżowej ulicy. Na początku zostanie wyremontowana nawierzchnia. W wyniku przebudowy szerokość jezdni zmniejszy się do 7 metrów, a jej pas zostanie pokryty blokami granitowymi. Chodniki zostaną wyłożone płytami granitowymi w różnych odcieniach beżu. Pojawią się nowe latarnie i elementy małej architektury m.in. reprodukcje obrazów Canaletta wtopione w chodnik. Miasto zbuduje też pawilon z kawiarnią przy Dziekance. Krakowskie Przedmieście zmieni się w deptak. Na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Kopernika powstanie rondo. Architekci zaplanowali także parking. Ma się on mieścić pod placem Piłsudskiego.
Nowe, zrewitalizowane Krakowskie Przedmieście ma być gotowe za 15 miesięcy. Projekt przygotowało konsorcjum firm Crowley, Atkins i Salans, zaś inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich. Remont będzie kosztował około 50 mln zł. i zostanie sfinansowany z budżetu miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej