Rozbudowa szpitala w Krakowie

2017-10-31 12:33
Rozbudowa szpitala w Krakowie
Autor: www.narutowicz.krakow.pl

Rusza rozbudowa Specjalistycznego Miejskiego Szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Generalnym wykonawcą został Mostostal Warszawa. Wartość kontraktu wynosi ponad 23,3 mln zł brutto.

Specjalistyczny Miejski Szpital im. Gabriela Narutowicza w Krakowie zostanie powiększony o Centrum Diagnostyki, Leczenia i Profilaktyki Chorób Przewodu Pokarmowego i Gruczołów Dokrewnych. Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny kompleks bloków operacyjnych, składający się m.in. z sześciu sal operacyjnych.

Rozbudowa prowadzona przez Mostostal Warszawa będzie dotyczyła południowej części budynku głównego szpitala, jego nadbudowy i rozbudowy. Inwestycja obejmuje przebudowę pomieszczeń V piętra w istniejącym skrzydle południowo-wschodnim i środkowym, rozbudowę V piętra skrzydła południowego o korytarz zewnętrzny, nadbudowę południowo-zachodniego fragmentu V piętra, budowę pomieszczeń maszynowni na VI piętrze, budowę dźwigów towarowych i dźwigu osobowego. Ponadto, nad kondygnacją V piętra w części skrzydła południowego zostanie wymieniony stropodach.
 
Projekt będzie finansowany z budżetu Miasta Krakowa oraz środków z Unii Europejskiej. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. Planowany termin zakończenia rozbudowy szpitala to ostatni kwartał 2018.

Nazwa inwestycji: Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie
Lokalizacja: ul. Prądnicka 35-37, Kraków
Funkcja: szpital miejski
Inwestor: Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie
Generalny wykonawca: Oddział Południowy Mostostal Warszawa
Całkowita powierzchnia pomieszczeń: 1 883,84 m²
Wartość kontraktu brutto: 23 363 848,27 zł
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2017
Zakończenie budowy: IV kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej