Rozbudowa drogi wojewódzkiej 226 w Pruszczu Gdańskim

2016-10-06 16:03
Rozbudowa drogi wojewódzkiej 226 w Pruszczu Gdańskim
Autor: materiał prasowy

Droga zostanie rozbudowana do klasy G przez firmę STRABAG. Inwestycja dotyczy odcinka długości 9,3 km pomiędzy węzłem Rusocin autostrady A1–Pruszcz Gdański i Pruszcz Gdański–Przejazdowo. Wartość kontraktu to około 31 mln zł netto. Droga powinna być przejezdna już latem 2018.

W ramach zadania jezdnie drogi wojewódzkiej 226 zostaną poszerzone do 7 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 50-90 km/h. W ciągu rozbudowywanego odcinka drogi wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Dodatkowo firma STRABAG zaprojektuje i rozbuduje obiekty mostowe w miejscowości Mokry Dwór nad Motławą oraz rzeką Czarną Łachą. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wodno-kanalizacyjna, oświetleniowa, rowy melioracyjne oraz przejazd kolejowy w Pruszczu Gdańskim. Powstaną też nowe zatoki autobusowe.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy długości 2 km, od węzła „Rusocin” autostrady A1 w ciągu ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Drugi długości 7,3 km, od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Pruszczu Gdańskim do węzła Gdańsk Wschód. Rozbudowywana droga przebiegała będzie przez gminy Pruszcz Gdański (odcinek 1) oraz miejscowości Rokitnica, Mokry Dwór, Wiślina i Dziewięć Włók (odcinek 2).

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. STRABAG będzie prowadził prace w systemie „projektuj i buduj”. Rozbudowa drogi jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej