Rozbudowa drogi wojewódzkiej 226 w Pruszczu Gdańskim

2016-10-06 16:03
Rozbudowa drogi wojewódzkiej 226 w Pruszczu Gdańskim
Autor: materiał prasowy

Droga zostanie rozbudowana do klasy G przez firmę STRABAG. Inwestycja dotyczy odcinka długości 9,3 km pomiędzy węzłem Rusocin autostrady A1–Pruszcz Gdański i Pruszcz Gdański–Przejazdowo. Wartość kontraktu to około 31 mln zł netto. Droga powinna być przejezdna już latem 2018.

W ramach zadania jezdnie drogi wojewódzkiej 226 zostaną poszerzone do 7 m szerokości z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 50-90 km/h. W ciągu rozbudowywanego odcinka drogi wykonane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe. Dodatkowo firma STRABAG zaprojektuje i rozbuduje obiekty mostowe w miejscowości Mokry Dwór nad Motławą oraz rzeką Czarną Łachą. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wodno-kanalizacyjna, oświetleniowa, rowy melioracyjne oraz przejazd kolejowy w Pruszczu Gdańskim. Powstaną też nowe zatoki autobusowe.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy długości 2 km, od węzła „Rusocin” autostrady A1 w ciągu ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Drugi długości 7,3 km, od skrzyżowania z ul. Przemysłową w Pruszczu Gdańskim do węzła Gdańsk Wschód. Rozbudowywana droga przebiegała będzie przez gminy Pruszcz Gdański (odcinek 1) oraz miejscowości Rokitnica, Mokry Dwór, Wiślina i Dziewięć Włók (odcinek 2).

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. STRABAG będzie prowadził prace w systemie „projektuj i buduj”. Rozbudowa drogi jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej