Rozbudowa centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach

2017-01-30 12:47
Rozbudowa centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach
Autor: materiał prasowy Generalnym wykonawcą rozbudowy centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach jest Warbud

Rozpoczęła się budowa nowego obiektu, który będzie należał do kompleksu SP ZOZ "REPTY" – Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka. Generalnym wykonawcą jest Warbud. Koszt budowy to ponad 25 mln zł.

Nowy budynek powstanie na terenie wpisanego do rejestru zabytków Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Reptach Śląskich, o nazwie „Park w Reptach i Dolinie Dramy”. W nowym centrum rehabilitacji zaplanowano utworzenie oddziału, którego specjalnością będzie rehabilitacja kardiologiczna. W budynku zaprojektowano sale gimnastyczne dla pacjentów, szatnie dla personelu medycznego, sale konferencyjne oraz zaplecze niezbędne do wykonywania procedur medycznych. Obiekt pomieści 170 łóżek.

Budynek będzie miał sześć kondygnacji oraz częściowe podpiwniczenie. Jego powierzchnia całkowita wyniesie 7266 m², a użytkowa 6221 m².

Warbud wybuduje obiekt w formule zaprojektuj i wybuduj. W ramach zadania wykona projekty budowlane oraz wykonawcze, uzyska pozwolenia na budowę, a następnie na użytkowanie. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2019.

Nazwa inwestycji: centrum rehabilitacji w Tarnowskich Górach
Lokalizacja: Repty Śląskie
Funkcja: szpital
Inwestor: SP ZOZ „REPTY” – Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka
Generalny wykonawca: Warbud
Całkowita powierzchnia: 7266 m²
Powierzchnia użytkowa: 6221 m²
Powierzchnia zabudowy: 1031 m²
Kubatura: 24 290 m³
Liczba kondygnacji: 6
Wartość kontraktu: 25 499 940,71 zł netto
Rozpoczęcie budowy: styczeń 2017
Zakończenie budowy: czerwiec 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej