Przetarg na budowę lotniska w Jasionce rozstrzygnięty

2007-05-24 12:49

Na początku września rozstrzygnięto przetarg na budowę lotniska w Jasionce. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze skorzystało z możliwości wyłonienia wykonawcy w uproszczonej procedurze.

Jeszcze we wrześniu 2006 roku ruszą prace budowlane na lotnisku w Jasionce. W przetargu na generalnego wykonawcę wgrała rzeszowska spółka Inżynieria. Firma ta wykona pierwszy etap inwestycji. Zostaną w nim zbudowane drogi dojazdowe do przyszłego terminalu, parking na ponad 700 samochodów oraz kotłownia. Ta faza ma zakończyć się do maja 2007 roku. W ramach tej części przedsięwzięcia wybudowana zostanie również droga patrolowa i ogrodzenie portu lotniczego. Nie wiadomo jeszcze kto wykona te prace. Pierwszy etap inwestycji pochłonie 32 mln zł.
Kolejne prace obejmą budowę budynku do odpraw pasażerów. Ma on powstać w 2007 roku. Łączny koszt budowy terminalu wyniesie 65 mln zł. Nie wiadomo jeszcze skąd lotnisko pozyska fundusze na kontynuację inwestycji. PPL ma nadzieję, że w 2007 roku uda się pozyskać pieniądze z budżetu państwa, a także z unijnego programu Transport i Środowisko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej