Przetarg na budowę lotniska w Jasionce rozstrzygnięty

2007-05-24 12:49

Na początku września rozstrzygnięto przetarg na budowę lotniska w Jasionce. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze skorzystało z możliwości wyłonienia wykonawcy w uproszczonej procedurze.

Jeszcze we wrześniu 2006 roku ruszą prace budowlane na lotnisku w Jasionce. W przetargu na generalnego wykonawcę wgrała rzeszowska spółka Inżynieria. Firma ta wykona pierwszy etap inwestycji. Zostaną w nim zbudowane drogi dojazdowe do przyszłego terminalu, parking na ponad 700 samochodów oraz kotłownia. Ta faza ma zakończyć się do maja 2007 roku. W ramach tej części przedsięwzięcia wybudowana zostanie również droga patrolowa i ogrodzenie portu lotniczego. Nie wiadomo jeszcze kto wykona te prace. Pierwszy etap inwestycji pochłonie 32 mln zł.
Kolejne prace obejmą budowę budynku do odpraw pasażerów. Ma on powstać w 2007 roku. Łączny koszt budowy terminalu wyniesie 65 mln zł. Nie wiadomo jeszcze skąd lotnisko pozyska fundusze na kontynuację inwestycji. PPL ma nadzieję, że w 2007 roku uda się pozyskać pieniądze z budżetu państwa, a także z unijnego programu Transport i Środowisko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej