Projekt Zieleniaka na bazarze Banacha jest gotowy

2009-12-16 16:23
Hala od strony ul. Grójeckiej
Autor: JEMS Architekci Widok od strony ulicy Grójeckiej

W ramach realizacji projektu rewitalizacji obszaru u zbiegu ulic Grójeckiej i Banacha pracownia JEMS Architekci sp. z o.o. przygotowała projekt koncepcji przebudowy części warzywnej bazaru Banacha – popularnego Zieleniaka. Na realizację projektu miasto przeznaczy 13 mln zł w latach 2010-2011.

Nowy Zieleniak zlokalizowany będzie na miejscu obecnie istniejącej części warzywnej bazaru – w kwartale między ulicami Grójecką, Majewskiego i budynkiem Hali Banacha. W ramach inwestycji przewiduje się budowę hali targowej, składającej się z dwukondygnacyjnego budynku z garażem podziemnym (84 miejsca postojowe) i jednokondygnacyjnej hali targowej, we wnętrzu, której znajdzie się miejska biblioteka oraz pokój dla maluchów. Na zewnątrz projekt przewiduje pasaż dla pieszych oraz plac handlowy. W jednoprzestrzennej hali targowej o powierzchni prawie 1400 mkw. znajdzie się 166 stoisk handlowych, 28 pawilonów, 18 boksów oraz w 33 miejsca na placu do handlu ze straganów i z samochodów. Łącznie hala pomieści 247 stanowisk usługowo-handlowych.

Realizacja projektu przebiegać będzie 3-etapowo. Prace zaplanowano w taki sposób, aby nie było przerw w handlu. W pierwszej kolejności na terenie obecnego miasteczka ruchu drogowego wybudowane zostanie targowisko zastępcze, gdzie przeniosą się kupcy z dotychczasowej części „warzywnej” bazaru zlokalizowanego przy Halach Banacha. Planowany koszt przedsięwzięcia wraz z kosztami jego późniejszej likwidacji wyniesie ponad 1,5 mln zł. Budowa targowiska tymczasowego zakończy się w czerwcu 2010 r. - co umożliwi przejście do drugiego etapu inwestycji - budowy targowiska warzywnego- Zieleniaka. Ostatni, trzeci etap - to powstanie budynku mieszkaniowo – handlowego. W tym celu kupcy „tekstylni” przeniosą się na targowisko tymczasowe, na terenie miasteczka drogowego. Po zakończeniu budowy handel powróci do nowopowstałej hali w budynku TBS-u, w którym znajdzie się ok. 200 mieszkań, lokale użytkowe oraz Muzeum dzielnicy Ochota. Ta część inwestycji rozpocznie się w 2011r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej