Powstanie nowa hala łyżwiarska Tor Stegny

2015-10-09 3:30
tor stegny warszawa
Autor: KONTRAPUNKT V-projekt

Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło, że wybuduje kolejny obiekt sportowy. Będzie to największa inwestycja od czasów wybudowania stadionu Legii. Będzie to pierwszy w Polsce kryty tor łyżwiarski.

Na warszawskich Stegnach jest lodowisko i tor łyżwiarski, obiekt jest stary i nienowoczesny. Budynek przejdzie teraz gruntowną modernizację, dzięki której otrzyma nową funkcję hali sportowo-widowiskowej. Planowane jest wyburzenie zaplecza i pozostawienie istniejącej płyty toru łyżwiarskiego, nad którym wybudowane zostanie zadaszenie. Przebudowany obiekt będzie przystosowany do całorocznego uprawiania sportów zimowych, takich jak: łyżwiarstwo, curling, short-truck czy hokej na lodzie. Znajdzie się tu również miejsce na sale do uprawiania gimnastyki, sportów walki, tańca, squasha, czy tenisa stołowego. Standard będzie pozwalał na organiozację w nowej hali zawodów o randze międzynarodowej. Na widowni znajdzie się ponad 6000 miejsc siędzących. Przewidywany koszt inwestycji to 160 mln zł, a przetarg na budowę ogłoszony ma zostać na przełomie 2015 i 2016 roku.

Nazwa inwestycji: Tor Stegny
Lokalizacja inwestycji: Warszawa
Inwestor: miasto Warszawa
Projekt: Kontrapunkt V-Projekt
Koszt inwestycji: 160 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej