Opole: rośnie pływalnia przy Politechnice Opolskiej

2012-09-10 16:54
Kryta pływalnia w Opolu
Autor: Studium Pracownia Architektury – Rafał Maliński Basen w Opolu na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej

Kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich powstaje na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej przy ulicy Prószkowskiej. Wykonawcą jest firma Energopol Trade Opole. Nowy basen ma być gotowy jesienią 2013 r.

W basenie, który powstaje na terenie kampusu Politechniki Opolskiej będą mogły odbywać się zawody sportowe mistrzowskiej rangi. Cały obiekt będzie miał niemal 5 tys. mkw. powierzchni. Znajdą się w nim basen sportowy o długości 50 m z ruchomym pomostem, basen rekreacyjny o powierzchni 387 m2 i basen solankowy o powierzchni 40 m2. W ramach przedsięwzięcia powstanie widownia mogąca pomieścic 569 osób, pomieszczenia odnowy biologicznej, w tym sauna sucha i parowa, bar, sala konferencyjna na 110 osób z możliwością podziału na dwie niezależne sale, szatnie, pomieszczenia sanitarne, administracyjne i techniczne. Poza studentami, z basenu będą będą mogli również korzystać mieszkańcy Opola. Koszt inwestycji to niemal 40 mln zł. Pieniądze wyłożyło miasto Opole, Ministerstwo Sportu i Rekreacji oraz Politechnika Opolska.

Kryta pływalnia w Opolu powstaje wg projektu przygotowanego przez Pracownię Architektury Studium Rafała Malińskiego. Elewacja obiektu wzbogacona zostanie fontanną - płaszczyzną spadającej wody, jedna z elewacji pokryta będzie roślinnością. Główna hala pływalni doświetlona zostanie okrągłymi oknami oraz świetlikami dachowymi.

Inwestycja realizowana jest przez pochodzącą z Opola firmę Energopol Trade Opole, która przebudowała m.in. basen w Zdzieszowicach, zmodernizowała gmach Filharmonii Opolskiej oraz przebudowała Bibliotekę Miejską w Opolu.

Galeria wybranych inwestycji zrealizowanych w Opolu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej