Opera Leśna w Sopocie jest już po remoncie

2012-08-01 10:39
Opera Leśna w Sopocie
Autor: www.sopot.fotobank.pl Opera Leśna w Sopocie - dzięki przebudowie liczba miejsc powiększyła się do 6 tys.

Po niemal trzech latach prac, zakończył się remont Opery Leśnej w Sopocie. Obiekt zyskał nowe zadaszenie, powiększyła się liczba miejsc na widowni, przebudowano scenę i jej zaplecze. Nowe zadaszenie, przypominające kształtem wygięty liść, pozwoli na organizowanie imprez kulturalnych także poza głównym sezonem.

Zobacz jak wygląda Opera Leśna w Sopocie po remoncie - galeria zdjęć

Opera Leśna w Sopocie po przebudowie

Po przebudowie wzrosła liczba miejsc na widowni - z 4,5 tys. do 6 tys. miejsc, ponad 100 miejsc przygotowano dla osób niepełnosprawnych, wykonano nowe zadaszenie widowni i sceny. Dzięki nowemu zadaszeniu, przypominającemu kształtem wygięty liść, imprezy kulturalne będą mogły być organizowane również poza głównym sezonem. Przebudowana została scena i jej zaplecze, a więc garderoby i pomieszczenia techniczne. Przebudowany został również wewnętrzny układ drogowy, co skróci czas przygotowania scenografii.

Opera Leśna w Sopocie, jeden z najbardziej znanych obiektów w kraju otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury w kwocie 28 mln zł. Pozostałą kwotę - ok. 46 mln wyłożyło miasto. Koszt całkowity przebudowy opery w Sopocie wyniósł ponad 78 mln. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2010 r. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Alstal Grupa Budowlana.

Opera Leśna w Sopocie powstała w 1909 r. Ponad stuletni obiekt wymagał gruntownej modernizacji, rozwiązania techniczne i konstrukcja zadaszenia pochodzące z początków XX wieku stanowiły poważne utrudnienie w organizacji imprez. Także wielkość i standard widowni oraz zaplecza służącego występującym artystom był niewystarczający i nie pozwalał na pełne wykorzystanie potencjału Opery.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej