Obwodnica Zwolenia. Ruszył przetarg na projekt obwodnicy Zwolenia - kolejnej obwodnicy w Mazowieckiem

2020-06-15 12:09 Marta Balcerowska
obwodnica Zwolenia
Autor: GDDKiA Zwoleń będzie miał obwodnicę

Zwoleń będzie miał obwodnicę. GDDKiA właśnie ogłosiła przetarg na projekt i budowę dziewięciokilometrowej obwodnicy Zwolenia w ciągu drogi krajowej nr 79.

Będzie obwodnica Zwolenia

Ruszył proces inwestycyjny obwodnicy Zwolenia - trzeciej już z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim, które zostały ujęte w projekcie Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030.

Obwodnica Zwolenia zostanie zaprojektowana prawdopodobnie w układzie północ-południe, po wschodniej lub zachodniej stronie miejscowości. Początek obwodnicy Zwolenia planowany jest na węźle projektowanym na skrzyżowaniu DK79 oraz przyszłej drogi ekspresowej S12. Ostateczny przebieg trasy klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej.

obwodnica Zwolenia
Autor: GDDKiA Obwodnica Zwolenia - mapa

Budowa obwodnicy Zwolenia ma wyprowadzić ruch tranzytowy, który obecnie realizowany jest drogami krajowymi nr 12 i 79. Dzięki obwodnicy Zwolenia poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego w mieście. Inwestycja poprawi też warunki i bezpieczeństwo przejazdu dalekobieżnego i regionalnego. Obwodnica będzie stanowiła uzupełnienie oraz element rozprowadzający ruch z planowanej drogi ekspresowej S12 pomiędzy Radomiem a Puławami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej