Obwodnica z nowym mostem na Bobrze

2007-06-15 14:33

Budowa obwodnicy Żagania rozpoczęła się w maju 2003 r. i w środę 8.02.2006 r. nastąpi jej oficjalne otwarcie. Droga spełnia standardy unijne - nośność sięga 115 ton. Szeroka na siedem metrów ma blisko 5 km długości. Kosztowała ponad 7,2 mln euro, z tego 3 mln pochodzi z unijnego funduszu Phare.

Wykonawca, austriacka firma Strabag zbudowała most przez Bóbr i Czernę, wiadukt w Żaganiu, wykonała 5 przejść podziemnych dla pieszych i skrzyżowań oraz 3 ronda. Na całej długości obwodnicy zamontowano 240 przydrożnych lamp, a na odcinku kilometra 11 ekranów akustycznych. Żaganiu przy obwodnicy powstała także 2,5 km ścieżka rowerowa. Most budowano prawie półtora roku. Posadowiony on jest na 4 żelbetowych podporach, które opierają się na palach wierconych w gruncie. Obwodnica połączyła trasy wylotowe na Szprotawę, Kożuchów, Zieloną Górę i Żary (w tym przejścia graniczne).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej