Obwodnica Wąbrzeźna otwarta

2007-05-22 16:49
Obwodnica Wąbrzeźna
Autor: brak danych

Oficjalne otwarcie obwodnicy Wąbrzeźna nastąpiło 22 września 2006 roku. Obiekt jest jedną z największych inwestycji zrealizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Budowa obwodnicy była możliwa dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji pt.: "Budowa obwodnicy Wąbrzeźna" zakończyła się pod koniec sierpnia 2006 roku, jednak oficjalne otwarcie miało miejsce 22 września. Inwestycja była realizowana w ramach ZPORR ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedsięwzięcie pochłonęło ponad 32 mln zł., z czego 75 proc. pochodziło z Brukseli. Reszta to środki własne.

Długość obwodnicy wynosi 7,8 km. Z pewnością odciąży ona ruch w mieście i będzie stanowić połączenie z drogami krajowymi. Generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A. W ramach inwestycji powstały trzy skrzyżowania w kształcie rond z drogami wojewódzkimi wraz z oświetleniem a także system odwodnienia obwodnicy z zastosowaniem zbiorników odparowujących oraz wbudowaniem separatorów dla oczyszczenia wód deszczowych. Projekt obejmował również przebudowę kolidujących z obwodnicą linii energetycznych, gazowych, wodociągowych i kanalizacji sanitarnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej