Obwodnica Wąbrzeźna otwarta

2007-05-22 16:49
Obwodnica Wąbrzeźna
Autor: brak danych

Oficjalne otwarcie obwodnicy Wąbrzeźna nastąpiło 22 września 2006 roku. Obiekt jest jedną z największych inwestycji zrealizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Budowa obwodnicy była możliwa dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Realizacja inwestycji pt.: "Budowa obwodnicy Wąbrzeźna" zakończyła się pod koniec sierpnia 2006 roku, jednak oficjalne otwarcie miało miejsce 22 września. Inwestycja była realizowana w ramach ZPORR ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedsięwzięcie pochłonęło ponad 32 mln zł., z czego 75 proc. pochodziło z Brukseli. Reszta to środki własne.

Długość obwodnicy wynosi 7,8 km. Z pewnością odciąży ona ruch w mieście i będzie stanowić połączenie z drogami krajowymi. Generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A. W ramach inwestycji powstały trzy skrzyżowania w kształcie rond z drogami wojewódzkimi wraz z oświetleniem a także system odwodnienia obwodnicy z zastosowaniem zbiorników odparowujących oraz wbudowaniem separatorów dla oczyszczenia wód deszczowych. Projekt obejmował również przebudowę kolidujących z obwodnicą linii energetycznych, gazowych, wodociągowych i kanalizacji sanitarnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej