Obwodnica w pobliżu Szczecina oddana przed terminem. Pojedziemy szybciej na przedmieściach stolicy Pomorza Zachodniego

2023-09-05 8:03
Obwodnica Przecławia i Warzymic
Autor: Budimex Nowa dwupasmowa droga szybkiego ruchu pozwoli szybciej dojechać do centrum Szczecina, ale przed wszystkim odciąży lokalny ruch

Budimex ukończył budowę ponad 4-kilometrowej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Oddana na 7 miesięcy przed planowanym terminem inwestycja ma ogromne znaczenie dla ruchu lokalnego.

Spis treści

  1. Obwodnica Przecławia i Warzymic gotowa!
  2. Budimex generalnym wykonawcą obwodnicy Przecławia i Warzymic

Oddany właśnie odcinek rozładuje tworzące się codzienne w tym rejonie korki i znacznie skróci czas dojazdu do centrum.

Obwodnica Przecławia i Warzymic gotowa!

Odcinek drogi o długości 4,2 km rozpoczyna się od ronda Hakena w Szczecinie i omijając Warzymice i Przecław, od zachodu, łączy się z DK 13 na tymczasowym rondzie w okolicach Smętowic. Droga ma po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy i przedzielona jest pasem o szerokości 5 m.

W ramach inwestycji generalny wykonawca, poza jezdnią, wykonał kilka obiektów inżynieryjnych (w tym wiadukty, przejścia dla małych zwierząt oraz przepusty) oraz nową kanalizację deszczową, wraz z trzema zbiornikami retencyjnymi. Przebudowane zostały też rowy melioracyjne, sieci telekomunikacyjne, energetyczne i gazowe. Powstał nowy węzeł Przecław.

Budimex generalnym wykonawcą obwodnicy Przecławia i Warzymic

Koszt zrealizowanej inwestycji to 89,5 mln złotych. Budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic została zrealizowana przez zespół DBI, oddział zachodni, rejon 1, pod kierownictwem Macieja Kańkowskiego – Dyrektora Kontraktu oraz Łukasza Janowskiego – Dyrektora Rejonu.

W ostatnim czasie Budimex zakończył kilka ważnych inwestycji w woj. zachodniopomorskim. Jedną z nich jest wybudowanie, zatopionego w skarpie nadodrzańskiej, budynku Teatru Polskiego.

Budimex ukończył budowę obwodnicy Przecławia i ‎Warzymic
Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej