Obwodnica Słupska. Jest 10 ofert na przygotowanie projektu obwodnicy Słupska

2020-11-26 8:35
Obwodnica Słupska
Autor: GDDKiA Obwodnica Słupska powstaje w ramach Programu budowy 100 obwodnic

Obwodnica Słupska powstaje w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Póki co, do przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Słupska oraz Kobylnicy stanęło dziesięciu chętnych. Na sfinansowanie tego zamówienia GDDKiA przeznaczyła 3,4 mln zł.

W odpowiedzi na postępowania przetargowe na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu drogi krajowej nr 21 do GDDKiA wpłynęło 10 ofert. Obwodnice będą zrealizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Oprócz obwodnic Słupska i Kobylnicy w woj. pomorskim powstaną jeszcze 4 obwodnice.

Zadania dla obwodnicy Słupska

Celem obwodnicy Słupska jest stworzenie bezpiecznego odcinka trasy i usprawnienie ruchu drogowego, a także odciążenie Słupska i Kobylnicy (teraz droga krajowa 21 przebiega przez ścisłe centru miasta) od uciążliwego dla mieszkańców ruchu tranzytowego, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrona środowiska. Obwodnica Słupska i Kobylnicy będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyspieszonego (GP) wraz obiektami inżynieryjnymi.

mapa obwodnicy Słupska
Autor: GDDKiA Obwodnica Słupska i Kobylnicy - mapa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej