Obwodnica Pułtuska. Dzięki obwodnicy Pułtuska szybciej dojedziemy na Mazury

obwodnica Pułtuska
Autor: GDDKiA Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030

Obwodnica Pułtuska to jedna z dziewięciu obwodnic w województwie mazowieckim ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Pułtuska. Obwodnica Pułtuska oznacza m.in. szybszą drogę na Mazury dla warszawiaków.

GDDKiA szuka wykonawcy budowy obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61 wraz z korektą przebiegu DK57. Mieszkańcy Pułtuska od lat zabiegają o budowę obwodnicy swojego miasta. W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic inwestycja nabiera tempa. Zadaniem obwodnicy Pułtuska będzie wyprowadzenie uciążliwego tranzytu z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę.

20-kilometrowa obwodnica Pułtuska

Wyłoniony w ramach przetargu wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje blisko 20 km trasy. Złoży się na nią ok. 16,8 km nowego odcinka drogi w ciągu DK6, który ominie Pułtusk po stronie zachodniej oraz blisko 3 km drogi krajowej nr 57 poprowadzonej nowym śladem i przechodzącej obok Kleszewa oraz Przemiarowa.

mapa obwodnicy Pułtuska
Autor: GDDKiA Obwodnica Pułtuska mapa

Obwodnica Pułtuska o parametrach GP

Obwodnica Pułtuska będzie drogą o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu na całej długości, z parametrami ruchu głównego przyspieszonego (GP). W ramach inwestycji powstaną również 4 bezkolizyjne węzły drogowe: Kacice, Pułtusk Południe, Pułtusk Północ oraz Lipa - na rozwidleniu DK61 i DK57. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, obiekty inżynierskie, chodniki, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej