Nowe oblicze gdańskiej Szafarnii

2007-05-22 16:06
Szafarnia
Autor: Urząd Miejski w Gdańsku

Wzdłuż ulicy Szafarnia, na terenie dawnej fabryki, powstanie nowoczesny kompleks mieszkaniowo-hotelowy. Inwestorzy chcą, aby ta część miasta stała się gdańskim water-frontem, jak w fachowym języku nazywa się reprezentacyjne miejskie zabudowania powstające przy akwenach wodnych.

Szafarnia to część Gdańska, która od XVI wieku była przemysłową dzielnicą. Jej oblicze zmieni się już niebawem. Na terenie 17 500 m2 warszawska firma Pirelii Pekao Real Estate zbuduje apartamentowiec na 209 mieszkań. Najwyższe z nich będą miały sześć pięter. Powierzchnia lokali będzie liczyć od 50 do 170 m2, natomiast całego obiektu 17 000 m2. Na parterze znajdą się pomieszczenia o charakterze usługowym. Zabudowa będzie harmonijnie uzupełniała się z zabytkową częścią miasta. Obecnie trwają prace archeologiczne, a rozpoczęcie budowy planowane jest na 2007 rok.

Tuż obok apartamentowców sopocka firma Navo Investment zaadaptuje na hotel XVIII-wieczny spichlerz. W Nowej Pakowni znajdzie się hotel trzygwiazdkowy z 54 pokojami oraz restauracja z zabytkowym krzyżowym sklepieniem. Powierzchnia całkowita tego obiektu liczyć będzie prawie 3000 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej