Nowa trasa już w 2010 roku

2007-05-24 18:28

Małopolska ma jeden odcinek płatnej autostrady A4 z Balic do Krakowa. Łączy się ona z bezpłatną południową obwodnicą Krakowa. Niebawem rozpocznie się budowa autostrady A4 z Krakowa do Tarnowa. Odcinek drogi będzie liczył ponad 76 km.

Jeszcze w tym roku ruszy budowa pierwszego odcinka autostrady z Krakowa do Tarnowa. Autostrada finansowana będzie z dwóch źródeł. Pierwszy odcinek Kraków- Szarów finansowany będzie z Krajowego Funduszu Drogowego, natomiast odcinek Szarów- Tarnów sfinansuje Fundusz Spójności. Niedługo rozpocznie się przetarg na wykonanie tej inwestycji. Odział Krakowski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zajął się już wykupem gruntów. Jeżeli samorządy lokalne, przez których tereny przebiegać będzie trasa nie będą robiły trudności jest szansa na to, że pierwszy odcinek będzie gotowy już w 2008 roku. Oddanie do użytku drugiego odcinka planowane jest na 2010 rok. Budowa będzie najwyższej technicznej klasy A. Przewidywany koszt autostrady z Krakowa do Tarnowa to 2 mld zł. Na trasie będzie 6 węzłów autostradowych. Powstaną 33 wiadukty autostradowe, 43 wiadukty drogowe, 15 mostów autostradowych, 6 przejść dla zwierząt oraz 9 mostów drogowych.W przygotowaniu są już dalsze plany budowy autostrady w Małopolsce. W przyszłości trasa A4 ma połączyć Tarnów z Rzeszowem, następnie ma dotrzeć do granicy polsko- ukraińskiej w Korczowej. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2015 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej