Muzeum Sztuki Nowoczesnej - zakończenie negocjacji

2008-03-13 17:42

Trwające blisko rok negocjacje dobiegły końca. 11 marca 2008 roku władze stolicy zaakceptowały projekt umowy z Christianem Kerezem na Muzeum Sztuki Nowoczesnej na pl. Defilad.

Projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej został wybrany w międzynarodowym konkursie w lutym ubiegłego roku. Budowa obiektu rozpocznie się najwcześniej w 2010 roku. Do tego czasu miasto musi wybudować podziemny łącznik pierwszej i drugiej linii metra, który zaprojektowano pod muzeum oraz usunąć hale Kupieckich Domów Towarowych. Natomiast projektant, Kreze zobowiązał się do przygotowania ostatecznego projektu muzeum wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę i materiałów przetargowych.

Koszt muzeum w chwili ogłaszania konkursu, w 2006 roku, szacowano na 230 mln zł, a rok później skorygowano na 270 mln. Prawdopodobnie będzie jeszcze drożej, bo ceny usług budowlanych w 2010 roku będą wyższe.

 

marzec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej