Mostostal Warszawa buduje salę koncertową w Sosnowcu

2011-08-16 15:56
Sala koncertowa w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec

Na terenie Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu powstanie sala koncertowa. Otwarcie obiektu zaplanowano na wiosnę 2013 r. Wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa. Oprócz głównej sali koncertowej, gdzie zasiądzie ok. 500 widzów, powstanie sala kameralna na 167 miejsc, pomieszczenia do ćwiczeń i studio nagrań.

Sala koncertowa będzie przylegać do Zespołu Szkół Muzycznych, dlatego też część istniejącego budynku będzie wyburzona, a część ulegnie przebudowie. W nowych pomieszczeniach będą się odbywać koncerty, przesłuchania, konkursy muzyczne, audycje muzyczne, małe formy sceniczne. Budynek będzie spełniał funkcję konferencyjną z przeznaczeniem na organizację szkoleń lub wykładów (warsztaty muzyczne, przesłuchania muzyczne, narady).

W głównej sali koncertowej będzie mogło zasiąść 500 widzów. Oprócz głównego audytorium powstanie kameralna sala na 167 miejsc, specjalne pomieszczenia do ćwiczeń oraz studio nagrań. Mostostal Warszawa ma 20 miesięcy na wybudowanie sali koncertowej w Sosnowcu, a wartość umowy to 27,5 mln zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W piwnicach, w podsceniu sali koncertowej znajdą się pomieszczenia na instrumenty. Będą one połączone ze sceną poprzez fosę powstającą przez opuszczenie na podnośnikach części sceny. Na parterze, od strony północnej znajdzie się foyer z szatnią i bufetem, dostępem do pomieszczeń sanitarnych oraz do pomieszczeń socjalno-administracyjnych, technicznych i technologicznych związanych z salą koncertową. Z pierwszego piętra foyer będzie bezpośredni dostęp do widowni głównej sali koncertowej oraz pomieszczeń sanitarnych. Z drugiego piętra foyer będzie dostęp do części balkonowej sali koncertowej oraz reżyserki światła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej