Most Poniatowskiego. Remont mostu w Warszawie potrwa jeszcze długo. Jak idą prace i kiedy się zakończą?

2024-01-23 15:43

Trwają prace przy moście Poniatowskiego. Remont wiaduktu w stolicy prowadzony jest bez wyłączania go z ruchu, co z pewnością doceniają kierowcy samochodów, ale minus jest taki, że prace nie zakończą się szybko. Zobacz najnowsze zdjęcia i sprawdź, kiedy koniec renowacji mostu Poniatowskiego w Warszawie.

Spis treści

  1. Most Poniatowskiego – remont wiaduktu trwa. Co jest do zrobienia?
  2. Kiedy koniec remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie?
  3. Czy jest przejezdny most Poniatowskiego?
  4. Dlaczego tramwaje zwalniają na moście Poniatowskiego?

Most Poniatowskiego – remont wiaduktu trwa. Co jest do zrobienia?

Rozpoczęty 21 marca 2023 r. remont mostu Poniatowskiego w Warszawie wciąż trwa. O renowacji wiaduktu zadecydowały wytyczne Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zwrócił miastu uwagę na stan obiektu. Przypomnijmy, że powstał on jeszcze w 1914 r., a w międzyczasie był dwukrotnie odbudowywany po zniszczeniach wojennych, a także rozbudowywany i rewitalizowany.

9. Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych. Szkoła budowania.

– Wiadukt zostanie nie tylko odnowiony, ale też odpowiednio zabezpieczony, aby służył mieszkańcom przez kolejnych kilkadziesiąt lat – tłumaczy warszawski Zarząd Dróg Miejskich. – Wiadukt mostu Poniatowskiego przejdzie generalny remont na niemal całym odcinku, czyli od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Prace obejmą całą konstrukcję wiaduktu, opierającą się na 87 filarach i przyczółkach posadowionych na palach. Będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych, a także murów oporowych, ponadto na odtworzeniu zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych elementów obiektu.

Prace remontowe prowadzone są bez wyłączania z ruchu zarówno mostu, jak i biegnącej pod nim ul. Kruczkowskiego. Wprowadzane są jedynie tymczasowe, lokalne ograniczenia ruchu. Wykonawcą robót jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, zaś koszt inwestycji to 77,8 mln zł.

– Przewidzieliśmy również remont przejścia podziemnego pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, które m.in. łączy dwa przystanki tramwajowe – podaje ZDM. – Przejście powstało w latach 1986-1989 i od momentu oddania do użytku przechodziło tylko drobne prace konserwatorskie. Teraz zostanie poddane pierwszej tak dużej odnowie.

Kiedy koniec remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie?

Na remont mostu Poniatowskiego w Warszawie przewidziano dwa lata, co oznacza zakończenie prac w okolicach marca 2025 r.

Czy jest przejezdny most Poniatowskiego?

Przez cały czas trwania remontu most Poniatowskiego w Warszawie pozostaje przejezdny zarówno dla prywatnych aut, jak i dla komunikacji miejskiej. Zdarzają się jedynie tymczasowe utrudnienia.

Dlaczego tramwaje zwalniają na moście Poniatowskiego?

Zwalnianie tramwajów na moście Poniatowskiego nie ma związku ani z trwającym remontem, ani ze stanem technicznym obiektu. Powód jest inny – tramwaje jadą wolno, żeby generować mniej hałasu, na który wielokrotnie skarżyli się w poprzednich latach mieszkańcy Powiśla.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej