Modernizacja dworca głównego w Bydgoszczy?

2007-05-24 17:42
Modernizacja dworca w Bydgoszczy
Autor: brak danych

Istnieje szansa na zmodernizowanie dworca głównego w Bydgoszczy. Obecnie Polskie Koleje Państwowe szukają inwestora, który się tym zajmie. Dworzec poza obsługą pasażerów miałby pełnić funkcje centrum rozrywkowego i hotelowego.

Niedawno PKP wyłoniła doradcę inwestycyjnego, który pomoże znaleźć inwestora, który zagospodaruje dworzec i jego okolice. To zadanie kolej powierzyła konsorcjum firm CB Richard Ellis i R. Smoktunowicz i L. Falandysz Firma Prawnicza oraz konsorcjum Cushman & Wakefield Polska i EC Harris. PKP chce aby nowy dworzec spełniał nie tylko swoją pierwotną funkcje, ale także funkcje centrum handlowego i rozrywkowego z biurami i miejscami hotelowymi.
Doradcy będą analizowali poszczególne nieruchomości ich lokalizacji pod kątem określenia ich gospodarczego potencjału. Do ich zadań należeć będzie wskazanie najlepszych sposobów ich komercyjnego zagospodarowania, wycena nieruchomości oraz ewentualny nadzór nad realizacją wybranego projektu zagospodarowania nieruchomości.

Doradztwo obejmować będzie proces najmu, dzierżawy, nabywania i sprzedaży nieruchomości, pozyskiwania środków finansowych na zagospodarowanie nieruchomości oraz proces dokonywania własnych inwestycji budowlanych na nieruchomościach należących do kolei. Wynagrodzenie doradców będzie uzależnione od pozyskanych od prywatnych inwestorów, dzięki pracy doradców, środków finansowych.
Polskie Koleje Państwowe chcą zmienić sposób postrzegania dworca. Chcą, aby pasażerowie pozytywnie kojarzyli dworzec główny w Bydgoszczy. Temu właśnie służy projekt, który PKP chce zrealizować. Do końca wakacji władze kolei zwrócą się do bydgoskiego samorządu z prośbą o współpracę. Tak się składa, że władze miasta również są chętne do współpracy. Przygotowały już konkretne projekty zagospodarowania dworca i okolic, z których wynika, ze maiłoby tam powstać centrum handlowo-rozrywkowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej