Metro Centrum Nauki Kopernik. Obluzowaną poręcz „zabezpieczono” taśmą klejącą. Zobacz zdjęcia

2023-09-26 10:23

Na schodach prowadzących do stacji metra Centrum Nauki Kopernik lepiej uważać. Poluzowana balustrada została prowizorycznie sklejona taśmą klejącą, mimo że może stanowić zagrożenie dla pasażerów. Co więcej, pracownicy Metra Warszawskiego nie pofatygowali się nawet, by oddzielić niebezpieczne miejsce taśmą ostrzegawczą.

Uwaga w metrze Centrum Nauki Kopernik. Poręcz schodów trzyma się na taśmę klejącą

Nasz fotoreporter wsiadał dziś (25 września 2023) około południa do metra na stacji Centrum Nauki Kopernik na 2. linii metra w Warszawie, gdy coś przykuło jego uwagę. Pośrodku schodów, zaraz po zejściu pod ziemię, podróżni mijają pośrodku schodów uszkodzoną barierkę. Już na pierwszy rzut oka widać, że odpadająca poręcz trzyma się „na słowo honoru”.

Mimo niebezpiecznej sytuacji pracownicy Metra Warszawskiego nie zastosowali żadnej taśmy ostrzegawczej, a poluzowane części barierki sklejono srebrną taśmą. Czy tak powinno wyglądać dbanie o bezpieczeństwo pasażerów metra?

– To niezgodne z przepisami i niebezpieczne – powiedział naszej redakcji zaprzyjaźniony inżynier, który wolałby zachować anonimowość. – Widać, że trzpienie są poluzowane, co stwarza zagrożenie, jeśli ktoś mocniej chwyci za barierkę. Nie rozumiem, jak można było nie odgrodzić tego miejsca taśmą ostrzegawczą! To jest proszenie się o nieszczęście.

Zobacz też: 5 linii metra do 2050, czyli masterplan Warszawy. Gdzie stolica zbuduje nowe linie tramwajowe i linie metra?

QUIZ. 10 niby prostych pytań o bloki z wielkiej płyty. Na którym polegniesz?

Pytanie 1 z 10
Najwięcej bloków z wielkiej płyty powstało w Polsce...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej