MDK czeka modernizacja

2007-05-23 13:47

Popadająca w ruinę narożna kamienica przy ul. Słowackiego 17 w Radomiu, w której mieści się Młodzieżowy Dom Kultury wreszcie doczeka się kompleksowego remontu. Wykonawcę modernizacji miasto wyłoni na początku marca.

Budynek, w którym mieszczą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, komenda hufca ZHP i radomski oddział ZNP, jest już w bardzo złym stanie. Jego boczną ścianę podtrzymują nawet stemple, a tynk i tak sypie się na potęgę. Do remontu miasto szykowało się już od dawna, ale wciąż nie było wymaganej w takich przypadkach dokumentacji. O remoncie musiał zadecydować konserwator zabytków, ponieważ obiekt jest w rejestrze zabytków. Wszystko jest już gotowe, a zakres robót zaakceptował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonawcę modernizacji. Najpierw wyremontowana zostanie część narożna, później - główna wraz z oficyną. W obu przypadkach wymienione zostaną stropy, podłogi, posadzki, pokrycie dachu i klatki schodowe, wyremontowana zostanie konstrukcja dachu i ściany, budynek zyska nowe tynki i elewację, powstaną też nowe kanały wentylacyjne i dymowe. Otwarcie ofert zaplanowano na 2 marca. Prace modernizacyjne rozpoczną się na wiosnę. Kamienica ma być oddana do użytku 1 lipca 2008 roku. Na remont zarezerwowano w tym roku 1,8 mln zł. Całość ma kosztować ok. 4 mln.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej