Lubelskie Centrum Konferencyjne. FILM

2016-02-24 13:43
Lubelskie Centrum Konferencyjne
Autor: materiał prasowy

Po prawie czterech latach i różnych perturbacjach zakończyła się budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (LCK). Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 80 mln zł z czego połowę sfinansowano z dotacji unijnych.

Budynek został oddany do użytkowania już w grudniu 2015, ale jego oficjale otwarcie planowane jest na początek II kwartału 2016. Aktualnie w LCK organizowane są mniejsze wydarzenia, dzięki którym budynek i jego funkcjonalności mogą być testowane. Już wiosną w centrum ma odbyć się szereg konferencji.

Realizacja Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przebiegała dość burzliwie. Budowę inwestycji zaczął Polimex-Mostostal, niestety z powodu opóźnień umowa została zerwana. W wyniku zorganizowanego przetargu generalnym wykonawcą, który dokończył inwestycję LCK została firma Budimex.

Nowy ośrodek konferencyjny o powierzchni 12 000 m² jest bardzo okazały. Fasadę wykonano z tafli szkła, atrium wyłożono ceramicznymi panelami. W budynku zaprojektowano duże sale konferencyjne i mniejsze pomieszczenia przeznaczone do organizacji spotkań biznesowych. Na dachu obiektu jest kawiarnia. W budynku mieści się również siedziba Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji na temat inwestycji>>

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego Lubelskie Centrum Konferencyjne. Właścicielem materiału jest firma Budimex.

Lubelskie Centrum Konferencyjne
Autor: materiał prasowy Nowy ośrodek konferencyjny w Lublinie o powierzchni 12 000 m²

Nazwa inwestycji: Lubelskie Centrum Konferencyjne
Lokalizacja: ul. Grottgera 2, Lublin
Funkcja: ośrodek konferencyjny, siedziba Urzędu Marszałkowskiego
Inwestor: Miasto Lublin
Generalny wykonawca: Budimex
Projektant: Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Sp. z o.o.
Powierzchnia całkowita: 12 000 m²
Rozpoczęcie budowy: luty 2012
Zakończenie budowy: grudzień 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej