Lubelskie Centrum Konferencyjne. FILM

2016-02-24 13:43
Lubelskie Centrum Konferencyjne
Autor: materiał prasowy

Po prawie czterech latach i różnych perturbacjach zakończyła się budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (LCK). Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 80 mln zł z czego połowę sfinansowano z dotacji unijnych.

Budynek został oddany do użytkowania już w grudniu 2015, ale jego oficjale otwarcie planowane jest na początek II kwartału 2016. Aktualnie w LCK organizowane są mniejsze wydarzenia, dzięki którym budynek i jego funkcjonalności mogą być testowane. Już wiosną w centrum ma odbyć się szereg konferencji.

Realizacja Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przebiegała dość burzliwie. Budowę inwestycji zaczął Polimex-Mostostal, niestety z powodu opóźnień umowa została zerwana. W wyniku zorganizowanego przetargu generalnym wykonawcą, który dokończył inwestycję LCK została firma Budimex.

Nowy ośrodek konferencyjny o powierzchni 12 000 m² jest bardzo okazały. Fasadę wykonano z tafli szkła, atrium wyłożono ceramicznymi panelami. W budynku zaprojektowano duże sale konferencyjne i mniejsze pomieszczenia przeznaczone do organizacji spotkań biznesowych. Na dachu obiektu jest kawiarnia. W budynku mieści się również siedziba Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji na temat inwestycji>>

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego Lubelskie Centrum Konferencyjne. Właścicielem materiału jest firma Budimex.

Lubelskie Centrum Konferencyjne
Autor: materiał prasowy Nowy ośrodek konferencyjny w Lublinie o powierzchni 12 000 m²

Nazwa inwestycji: Lubelskie Centrum Konferencyjne
Lokalizacja: ul. Grottgera 2, Lublin
Funkcja: ośrodek konferencyjny, siedziba Urzędu Marszałkowskiego
Inwestor: Miasto Lublin
Generalny wykonawca: Budimex
Projektant: Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Sp. z o.o.
Powierzchnia całkowita: 12 000 m²
Rozpoczęcie budowy: luty 2012
Zakończenie budowy: grudzień 2015

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej