Budimex dokończy po Polimeksie dwie inwestycje w Lublinie

2014-01-24 16:23
Inwestycje w Lublinie. Centrum konferencyjne
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Lubelskie Centrum Konferencyjne powstaje w samym centrum miasta. Budowa ośrodka konferencyjnego zakończy się w III kwartale 2014 roku

Chodzi o Lubelskie Centrum Konferencyjne i nową siedzibę Urzędu Marszałkowskiego. Przetarg na dokończenie obu inwestycji w Lublinie najtańszą ofertą wygrał Budimex. 

Centrum Konferencyjne w Lublinie zaczął budować Polimex-Mostostal. Z powodu opóżnień na inwestycji we wrześniu 2013 roku urząd zerwał umowę z generalnym wykonawcą. W przetargu na dokończenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oferty złozyło 4 firmy (hiszpańsko-polskie konsorcjum firm Coprosa i PBO Skobud, ok. 112,6 mln. złotych, Mota-Engil Central Europe, 128,5 mln. złotych; Aldesa Constructicciones Polska, 130,2 mln. złotych oraz Budimex, 110 mln złotych).

Urząd Marszałkowski wybrał najtańszą ofertę Budimeksu, ale kierował się również marką firmy oraz stanem zaawansowania innych inwestycji realizowanych przez Budimex w Lublinie. Budimex buduje obecnie w Lublinie Centrum Spotkania Kultur, stadion miejski i przedłużenie ulicy Solidarności.

Kontrakt Budimex o wartości 110 mln złotych zakłada dokończenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz nowej siedziby Urządu Marszałkowskiego do wiosny 2015 roku. Inwestycje w Lublinie rozpoczęły się w 2012 roku, pierwotnie miały być oddane do użytku w 2014 roku.

Projekt Centrum Konferencyjnego w Lublinie przygotowali architekci z Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt.

Budowa Lubelskiego Centrum Konferencyjnego jest współfinansowana z funduszy unijnych, natomiast nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego w całości z budżetu województwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej