W Lublinie powstaje nowoczesny ośrodek konferencyjny. Lubelskie Centrum Konferencyjne

2013-03-25 11:07
Inwestycje w Lublinie. Centrum konferencyjne
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Lubelskie Centrum Konferencyjne to nie jedyna realizowana obecnie inwestycja w Lublinie. W sąsiedztwie obiektu powstaje Centrum Spotkania Kultur

W samym centrum miasta powstaje nowoczesne centrum konferencyjne. Lublin dzięki inwestycji zyska ponad 12 000 mkw. powierzchni konferencyjnej, wystawienniczej i biurowej. Inwestycja pochłonie prawie 90 mln zł. Lubelskie Centrum Konferencyjne to największy ośrodek konferencyjny w województwie lubelskim. Zakończenie realizacji planowane jest w 2014 roku.

Lubelskie Centrum Konferencyjne. Największy ośrodek konferencyjny w województwie lubelskim

W samym centrum miasta, przy Al. Racławickich powstaje największe w województwie centrum konferencyjne. Lublin dzięki inwestycji zyska nowoczesne powierzchnie konferencyjne, wystawiennicze i biurowe. Ośrodek konferencyjny o powierzchni całkowitej 12 850 m2 i kubaturze 48 800 m3, bedzie miał 6 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne przeznaczone na garaż i powmieszczenia techniczne. Centrum zaprojektowano na planie rombu. W budynku zastosowano wiele rozwiązań ekologicznych. W obiekcie zaplanowano m.in. wykorzystanie instalacji kolektorów słonecznych dla dodatkowego zasilania zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2012 roku. Podpisanie aktu erekcyjnego i symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się 21 marca 2013 roku. Planowany termin zakończenia prac przypada na III kwartał 2014 roku. Rolę generalnego wykonawcy Lubelskiego Centrum Konferencyjnego pełni firma Polimex-Mostostal. Projekt obiektu przygotowali architekci z Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt. Inwestycję w Lublinie realizuje województwo lubelskie. Wartość inwestycji to ponad 89 mln zł. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Dzięki budowie centrum konferencyjnego wzrośnie atrakcyjność regionu. Będzie to miejsce organizacji konferencji, kongresów, zjazdów, sympozjów, paneli dyskusyjnych itp. W budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego wydzielone zostały dwie części: konferencyjna i wystawiennicza. W części konferencyjnej znajdzie się kilka sal: największa na ok. 400 miejsc, mniejsza dla 200 osób z możliwością podziału na dwie mniejsze. W części wystawienniczej będzie miejsce dla około 800 zwiedzających.

Lubelskie Centrum Konferencyjne to nie jedyne realizowane obecnie  inwestycje w Lublinie. W sąsiedztwie obiektu powstaje Centrum Spotkania Kultur, a także siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej